8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Progresívci získali prvého župana Jozefa Viskupiča, posilňovanie strany v regiónoch bude pokračovať

  12.6.2024 (SITA.sk) – Do Progresívneho Slovenska vstupuje predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. Je to prvý župan, ktorý bude pôsobiť v strane. Progresívne Slovensko chce podľa predsedu Michala Šimečku po víťazných voľbách do Európskeho parlamentuprečísliť“ terajšiu vládnu koalíciu aj v komunálnych a župných voľbách, ktoré budú o viac ako dva roky.

  Posilňovanie Progresívneho Slovenska

  Toto je len začiatok, pokiaľ ide o posilňovanie Progresívneho Slovenska v komunálnej a župnej politike a pokiaľ ide o posilňovanie našej prítomnosti po celom Slovensku. Budeme otvárať nové regionálne kancelárie, chystáme výjazdové zasadnutia poslaneckého klubu po celom Slovensku a chystáme aj ďalšie personálne akvizície,“ povedal Šimečka, keď v Trnave predstavoval Viskupiča ako novú posilu.

  Potvrdil, že prebiehajú rozhovory s mnohými ľuďmi z komunálnej politiky a ďalšími výraznými osobnosťami. Ich cieľom podľa Šimečku je, aby Progresívne Slovensko ďalej rástlo.

  Viskupič vyhlásil, že má ambíciu pomôcť formovať politiku pre Slovensko, regióny, mesta, obce a hlavne občanov spôsobom, ktorý je rázny, slušný, predvídateľný a odborný.

  Preto som sa rozhodol pridať k Progresívnemu Slovensku, v ktorom som za ostatné obdobie našiel v mnohých otázkach spoločný jazyk,“ povedal Viskupič.

  Spolupráca s inými stranami

  Viskupič je predsedom Trnavského samosprávneho kraja od roku 2017, v krajských voľbách zvíťazil s podporou širokého spektra politických strán aj v roku 2022. Nepredpokladá, že vstup do Progresívneho Slovenska by na tejto podpore niečo zmenil, spolupráca s inými stranami bude podľa neho pokračovať.

  Cítim mandát toho ,nesmeráckehoʻ a ,nehlasáckehoʻ spektra v našom kraji a reprezentujeme ho v spolupráci na krajskej úrovni. Ja na túto stranu politického spektra prirodzene patrím,“ vysvetlil Viskupič.

  Jozef Viskupič bol jedným zo štyroch zakladateľov hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (dnes Slovensko) vedeného Igorom Matovičom. Zámer odísť bývalým kolegom z hnutia prezentoval na sneme začiatkom marca.

  Viac k témam: Predseda Progresívneho Slovenska, predseda Trnavského samosprávneho kraja
  Zdroj: SITA.sk – Progresívci získali prvého župana Jozefa Viskupiča, posilňovanie strany v regiónoch bude pokračovať © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.