8.9 C
New York
streda, 19 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Proces s exposlankyňou Smeru-SD „Grófkou“ v kauze agrodotácií sa nakoniec začne začiatkom mája

  19.4.2023 (SITA.sk) – Súdny proces s bývalou poslankyňou za stranu Smer-SD Ľubicou Roškovou v kauze neoprávnených agrodotácii začne na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku nakoniec 2. mája.

  Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu s tým, že pojednávanie je vytýčené aj na 3. mája. Pôvodne malo hlavné pojednávanie v tejto veci začať v pondelok 17. apríla, zrušili ho však pre práceneschopnosť obžalovanej. Ďalšie pojednávanie vo veci bolo nariadené aj na 24. apríla, podľa rozpisu pojednávaní sa však ani to neuskutoční.

  Exposlankyňa, známa aj pod prezývkou „Grófka“, je stíhaná pre zločin poškodzovania finančných záujmov Európskej únie a prečin subvenčného podvodu.

  Kauzu agrodotácií pre firmu exposlankyne Smeru-SD Agro Porúbka (predtým Grad) otvorila reportáž Denníka N. Podľa denníka poberala agrodotácie aj na pozemky, ktoré nevlastní ani neobhospodaruje. Slovenský pozemkový fond (SPF) začiatkom marca 2019 oznámil, že so spoločnosťou ukončuje nájomné vzťahy. V septembri 2018 fond ukončil aj nájomný vzťah so spoločnosťou Patrika Š. I. P. Construct, ktorý bol podľa medializovaných informácií „predĺženou rukou“ Ľubice Roškovej. Na kauzu upozorňovali v priebehu roka 2018 aj protestujúci poľnohospodári.

  Viac k témam: Agrodotácie, Súdy
  Zdroj: SITA.sk – Proces s exposlankyňou Smeru-SD „Grófkou“ v kauze agrodotácií sa nakoniec začne začiatkom mája © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.