8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Primátorka Banskej Štiavnice odvolala mimoriadnu situáciu mesta, poškodené objekty sú zabezpečené

  24.3.2023 (SITA.sk) – Primátorka mesta Banská Štiavnica Nadežda Babiaková odvolala v piatok  o 13:00 mimoriadnu situáciu na území mesta. Ako radnica informuje na sociálnej sieti, požiarom poškodené objekty boli prehliadnuté a posúdené statikom a nehrozí ich zrútenie.

  Dobrovoľná zbierka

  Okolie poškodených objektov je zabezpečené prenosným oplotením, ktoré bráni vstupu osôb a vjazdu automobilov mimo organizácií odstraňujúcich havarijný stav a vykonávajúcich dočasné prekrytie poškodených objektov.

  Mesto vyhlásilo aj dobrovoľnú zbierku s názvom Odstraňovanie následkov ničivého požiaru v Banskej Štiavnici. Číslo transparentného účtu nájdu záujemcovia na sociálnej sieti.

  V Banskej Štiavnici na Námestí Svätej Trojice horela v sobotu 18. marca historická budova nazývaná „Banka lásky“. Požiar tiež závažne poškodil budovu Berggerichtu.

  Celkové poškodenie

  Zamestnancom Slovenského banského múzea sa podarilo spolu s dobrovoľníkmi a zasahujúcimi zložkami vypratať Galériu Jozefa Kollára. Celkovo oheň zasiahol a poškodil sedem budov, zhoreli strechy a v niekoľkých budovách aj viaceré poschodia.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Požiar v centre Banskej Štiavnice (fotografie)

  Poverený premiér Eduard Heger prisľúbil finančné prostriedky na riešenie vzniknutej situácie a odstránenie havarijného stavu objektov. Zároveň avizoval výjazdové rokovanie vlády v Banskej Štiavnici.

  ZUŠ už dostala od ministerstva životného prostredia do dočasného užívania bývalú budovu generálneho riaditeľstva Slovenského vodohospodárskeho podniku.

  Odborné kapacity pri riešení situácie po požiari, ktorý zničil sedem historických budov, ponúkol aj český minister kultúry Martin Baxa.

  Viac k témam: Banka lásky, Český minister, Obnova budov, Požiar, Požiar v Banskej Štiavnici, Premiér Slovenskej republiky, Primátorka Banskej Štiavnice
  Zdroj: SITA.sk – Primátorka Banskej Štiavnice odvolala mimoriadnu situáciu mesta, poškodené objekty sú zabezpečené © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.