8.9 C
New York
pondelok, 22 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Priemyselná produkcia na Ukrajine klesla, údaje sú bez zohľadnenia okupovaných miest

  27.3.2023 (SITA.sk) – V minulom roku klesla priemyselná produkcia na Ukrajine o 36,9 %. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnil ukrajinský štatistický úrad.

  Najhorším mesiacom z hľadiska dynamiky priemyselnej výroby v roku 2022 bol marec, keď po celoplošnej ruskej invázii okamžite klesla o 53,7 %. V januári bol zaznamenaný nárast o 2,9 % a vo februári pokles o 10,1 %.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  V apríli sa miera poklesu znížila na 46,6%, v máji až júni na 40,9, resp. 40,8 %. V treťom štvrťroku, pred objavením sa problémov s dodávkami energie spôsobených ruským ostreľovaním, tento trend pokračoval. V júli nastal pokles na 42,3 %, v auguste to bolo 39,4 % a v septembri 39,8 %.

  Najväčší pokles bol zaznamenaný v spracovateľskom priemysle (41,2 %), v ťažobnom priemysle (30,1 %), v dodávkach elektriny, plynu a tepla (30,7 %). Štátny štatistický úrad poskytol údaje bez zohľadnenia dočasne okupovaných území.

  Viac k témam: Analýza priemyslu, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
  Zdroj: SITA.sk – Priemyselná produkcia na Ukrajine klesla, údaje sú bez zohľadnenia okupovaných miest © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.