8.9 C
New York
štvrtok, 25 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Prezidentka Čaputová povýšila šesť príslušníkov armády, preukázali odvahu aj odborné schopnosti (foto)

  16.3.2023 (SITA.sk) – Povýšenie do generálskej hodnosti odráža vysoký stupeň profesionálnych aj ľudských kvalít. Povedala v štvrtok počas slávnostného príhovoru prezidentka Zuzana Čaputová šiestim novo povýšeným generálom pri príležitosti ich vymenovania a povýšenia.

  Počas doterajšieho pôsobenia noví generáli podľa hlavy štátu už nespočetnekrát mali možnosť preukázať odvahu, rozhodnosť a odborné schopnosti.

  V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

  Vaše povýšenie do generálskych hodností je teda osvedčením vašich schopností i ocenením doteraz vynaloženého úsilia,“ uviedla ďalej Čaputová.

  Vysoké hodnosti získavajú podľa nej v čase, keď význam ozbrojených síl vnímame s oveľa väčšou vážnosťou ako doteraz, keď priame ohrozenie krajiny a jej bezpečnosti nemusí byť len hypotetickým nebezpečenstvom, ale môže sa stať zo dňa na deň realitou.

  Povýšení na generálmajora boli v štvrtok Róbert Kleštinec a Martin Michalko, hodnosť brigádneho generála dostali Marek Banas, Jaroslav Krám, Jozef Ševčík a Róbert Kecső.

  Viac k témam: generálmajor, Prezidentka SR, slovenská armáda, Vymenovanie do funkcie
  Zdroj: SITA.sk – Prezidentka Čaputová povýšila šesť príslušníkov armády, preukázali odvahu aj odborné schopnosti (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.