8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Prezidentka Čaputová odcestuje na rozlúčkovú návštevu do Českej republiky, pôjde o jej poslednú zahraničnú cestu

  11.6.2024 (SITA.sk) – Úradujúca prezidentka Zuzana Čaputová v stredu odcestuje na rozlúčkovú návštevu Českej republiky. Pôjde o jej poslednú zahraničnú cestu vo funkcii, keďže 15. júna sa jej mandát končí.

  Ako ďalej informoval jej hovorca Martin Strižinec, v popoludňajších hodinách by sa mala stretnúť so svojím českým kolegom Petrom Pavlom, budú mať i tlačovú konferenciu.

  Čaputová tiež v pražskej Botanickej záhrade zasadí lipu ako národný strom Slovenska, a to v rámci projektu Korene osobností, ktorý sa usiluje prepojiť spoločenský odkaz rôznych významných osobností s prírodným bohatstvom Zeme.

  Vo štvrtok predpoludním sa prezidentka zúčastní na 10. ročníku konferencie Prague European Summit, na ktorej vystúpi s príhovorom a prevezme si ocenenie Vision for Europe, ktoré je každoročne udeľované za rozvoj európskych ideálov. Neskôr preberie z rúk prezidenta ČR najvyššie české štátne vyznamenanie Rad Bieleho leva,“ informoval hovorca hlavy štátu s tým, že Čaputová tiež udelí Pavlovi najvyššie slovenské štátne vyznamenanie, a to Rad Bieleho dvojkríža.

  V závere návštevy sa na Pražskom hrade bude konať slávnostný obed, podávaný prezidentom a prvou dámou ČR na počesť slovenskej prezidentky a jej partnera. Na obede sa zúčastnia osobnosti českého a slovenského politického i spoločenského života.

  Viac k témam: Český prezident, Prezidentka SR, Zahraničná cesta
  Zdroj: SITA.sk – Prezidentka Čaputová odcestuje na rozlúčkovú návštevu do Českej republiky, pôjde o jej poslednú zahraničnú cestu © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.