8.9 C
New York
sobota, 25 mája, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Pravoslávneho kňaza, ktorý viedol spomienkový obrad za Alexeja Navaľného, suspendovali a preložili do iného kostola

  24.4.2024 (SITA.sk) – Ruská pravoslávna cirkev na tri roky suspendovala kňaza, ktorý viedol spomienkový obrad za zosnulého ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného.

  Dmitrij Safronov viedol 26. marca obrad pri Navaľného hrobe v Moskve, 40 dní od jeho úmrtia, čo je pre ruskú pravoslávnu cirkev dôležitý rituál.

  Sutanu už nemôže nosiť

  Moskovská diecéza v utorok zverejnila nariadenie, ktoré Safronova verejne suspendovalo z kňaza na čitateľa žalmov a zbavilo ho práva udeľovať požehnanie alebo nosiť sutanu.

  Tiež ho preložili do iného kostola v rámci mesta. Nariadenie podpísal patriarcha Ruskej pravoslávnej cirkvi Kirill, ktorý je kľúčový spojenec ruského vodcu Vladimira Putina.

  Zo smrti Navaľného vinia Kremeľ

  Navaľnyj, hlasný kritik Kremľa, zomrel náhle 16. februára v arktickej trestaneckej kolónii, kde si odpykával 19-ročný trest odňatia slobody za extrémizmus, čo je široko považované za politicky motivované odsúdenie.

  Presná príčina jeho úmrtia nie je známa, hoci jeho spojenci z toho vinia Kremeľ.

  Safronov bol jedným z duchovných, ktorí podpísali verejný list vyzvývajúci na to, aby Navaľného telo vrátili jeho rodine, keď to úrady sprvu odmietali.

  Viac k témam: smrť Alexeja Navaľného
  Zdroj: SITA.sk – Pravoslávneho kňaza, ktorý viedol spomienkový obrad za Alexeja Navaľného, suspendovali a preložili do iného kostola © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.