8.9 C
New York
utorok, 16 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Poľsko nečaká na Slovensko a už rozhodlo, či pošle stíhačky MiG-29 na Ukrajinu

  16.3.2023 (SITA.sk) – Poľsko v najbližších dňoch odovzdá Ukrajine prvé štyri stíhačky MiG-29 a ďalšie poskytne neskôr po ich kontrole. Celkovo by ich mal byť tucet. Vo štvrtok to oznámil poľský prezident Andrzej Duda.

  Žiadosť o bojové lietadlá

  Poľsko by sa tak stalo prvou členskou krajinou Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), ktorá by splnila čoraz naliehavejšie žiadosti ukrajinskej vlády o bojové lietadlá.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Duda sa nevyjadril, či podobný krok spravia aj ďalšie krajiny, no agentúra AP pripomína, že podobný krok avizovalo aj Slovensko, ktoré by na Ukrajinu mohlo poslať svoje nepoužívané MiG-y.

  Prísľub Kyjevu

  Hovorca poľskej vlády Piotr Müller v stredu povedal, že niektoré ďalšie krajiny, ktoré majú MiG-y, ich tiež prisľúbili Kyjevu, no nemenoval ich.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Vojna na Ukrajine (fotografie)

  Duda krok oznámil počas spoločnej tlačovej konferencie s českým prezidentom Petrom Pavlom. Lietadlá, ktoré Poľsko pošle na Ukrajinu, podľa neho nahradia juhokórejskými strojmi FA-50 a americkými F-35.

  Viac k témam: Poľský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky MiG-29, Vojenská pomoc Ukrajine
  Zdroj: SITA.sk – Poľsko nečaká na Slovensko a už rozhodlo, či pošle stíhačky MiG-29 na Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.