8.9 C
New York
streda, 19 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Politické strany vyzývajú Kažimíra k odstúpeniu z funkcie, poškodzuje dobré meno Slovenska (video)

  13.4.2023 (SITA.sk) –
  aktualizované 13. apríla, 14:37

  Strana Demokrati vyzvala Petra Kažimíra, aby odstúpil z funkcie guvernéra Národnej banky Slovenska. Na tlačovej besede to uviedol dočasne poverený premiér Eduard Heger (Demokrati).

  Guvernéra Národnej banky Slovenska Kažimíra uznal Špecializovaný trestný súd trestným rozkazom za vinného z podplácania a uložil mu peňažný trest vo výške 100-tisíc eur.

  Vrhá zlé svetlo na Slovensko

  Hnutie Progresívne Slovensko (PS) vyzýva taktiež Petra Kažimíra na odstúpenie z postu guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS). Podľa predsedu hnutia Michala Šimečku by tak mal spraviť okamžite, a to i napriek tomu, že štvrtkové rozhodnutie špecializovaného trestného súdu o tom, že Peter Kažimír je vinný z podplácania, ešte nie je právoplatné. Politický subjekt to uviedol v tlačovej správe.

  „Každá ďalšia minúta, ktorú bude Peter Kažimír v takto dôležitej funkcii, vrhá zlé svetlo na Slovensko a oslabuje dôveryhodnosť našich inštitúcií doma aj v zahraničí. Proti rozsudku má, samozrejme, právo sa odvolať, no je nevyhnutné, aby odstúpil čo najskôr,” vraví Šimečka. PS však označuje za dobrú správu, že orgány činné v trestnom konaní slobodne vykonávajú svoju prácu.

  Kažimír nie je hodný funkcie

  K vyvodeniu zodpovednosti a odstúpeniu z funkcie Petra Kažimíra vyzvala aj strana Sloboda a Solidarita (SaS). Saska to uviedla v reakcii na rozhodnutie súdu.

  Peter Kažimír nie je hodný funkcie guvernéra NBS. Hovoríme to opakovane a dlhodobo. Okrem toho, že do štvrtku Peter Kažimír nevysvetlil pôvod svojho majetku, rozhodnutie sudcu špecializovaného súdu je o to závažnejšie. Guvernér NBS ako člen Rady guvernérov Európskej centrálnej banky reprezentuje Slovensko,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

  Vyjadril sa tiež, že ďalšie pôsobenie Petra Kažimíra na danom poste by znamenalo poškodzovanie dobrého mena Slovenska a apeloval naňho, aby hneď odstúpil.

  V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

  Viac k témam: Guvernér Národnej banky Slovenska (NBS)
  Zdroj: SITA.sk – Politické strany vyzývajú Kažimíra k odstúpeniu z funkcie, poškodzuje dobré meno Slovenska (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.