8.9 C
New York
streda, 19 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Polícia začala trestné stíhanie v prípade trojnásobnej tragédie v Petržalke, smrť chlapca vyšetrujú ako vraždu

  20.3.2023 (SITA.sk) – V súvislosti s tragickou udalosťou, ktorá sa stala v nedeľu 19. marca v bratislavskej Petržalke, začal vyšetrovateľ trestné stíhanie pre tri skutky.

  Polícia v nedeľu krátko po 10:15 prijala informáciu o tom, že z bytu na Vyšehradskej vypadol muž. Ten neskôr v nemocnici svojim zraneniam podľahol. Krátko po 15:00 prijali informáciu o tom, že na rovnakej adrese vypadla z bytu žena. Tá utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla. Policajtom sa podarilo lokalizovať byt, z ktorého muž a žena vypadli a krátko po 16:30 ho otvorili. V byte našli telo maloletého chlapca.

  Usmrtenie, zabitie a vražda

  Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, v prípade pádu 27-ročného muža začali trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. V prípade pádu 39-ročnej ženy začali trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia. V prípade nálezu tela 9-ročného chlapca začal vyšetrovateľ trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy.

  Nevedeli, z ktorého bytu vypadol

  Hovorca doplnil, že policajti ihneď po páde muža začali na mieste vykonávať úkony s cieľom objasnenia udalosti. Ako dodal, nebolo jednoznačne zrejmé, z ktorého bytu sedemposchodového obytného domu muž vypadol, navyše nemal pri sebe žiadny doklad a nikto z obytného domu ho nepoznal.

  „Policajti sa snažili skontaktovať s obyvateľmi každého z bytov uvedeného domu, avšak nie s každým sa im podarilo nadviazať kontakt,“ doplnil s tým, že pri viacerých bytoch nikto nereagoval na opakované pokusy o skontaktovanie.

  Vstup  polície do daného bytu

  Podľa hovorcu v tom čase neexistoval zákonný dôvod, aby policajti otvorili niektorý z bytov. Až po páde ženy sa podarilo polícii identifikovať jej totožnosť a následne lokalizovať konkrétny byt.

  „Následne po splnení zákonných dôvodov – byt nikto neotváral, nepodarilo sa nadviazať kontakt s nikým v byte a vzniklo dôvodné podozrenie, že sa v ňom môže nachádzať ďalšia osoba, policajti využili svoje zákonné oprávnenia a do bytu vošli,“ doplnil Szeiff. Ako dodal, vyšetrovanie v tomto prípade aj naďalej intenzívne pokračuje.

  Viac k témam: Krimi, Pád z okna, Trestné stíhanie
  Zdroj: SITA.sk – Polícia začala trestné stíhanie v prípade trojnásobnej tragédie v Petržalke, smrť chlapca vyšetrujú ako vraždu © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.