8.9 C
New York
utorok, 23 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Policajti dostali prvé autá s novým dizajnom, podľa Hamrana je ich obmena na mieste (foto)

  13.4.2023 (SITA.sk) – Policajti majú k dispozícii prvé nové autá aj s novým šedo-modro-žltým dizajnom. Ako vo štvrtok pre médiá povedal poverený minister vnútra Roman Mikulec, ide o prvých 37 vozidiel z plánovaných 150.

  Hodnota vozidiel predstavuje 3,4 milióna eur aj s DPH. „Drvivá väčšina vozidiel pôjde do výkonu v nových polepoch,“ povedal minister s tým, že autá budú nasadené v rámci celého územia SR. „Je to vec, ktorú policajti naozaj reálne potrebujú,“ doplnil Mikulec na margo vozidiel.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  MV SR: Nové policajné vozidlá ministerstva (fotografie)

  Podľa policajného prezidenta Štefana Hamrana má momentálne viac ako polovica policajných áut najazdených 250-tisíc a viac kilometrov, preto je ich obmena na mieste. „Dvadsaťštyri hodín denne, sedem dní v týždni pracujeme práve v služobných vozidlách,“ zdôraznil Hamran.

  Dúfa, že nové polepy sa postupne dostanú do vedomia občanov. „Tento systém korešponduje aj s krokmi iných vyspelých polícii v krajinách Európskej únie,“ dodal policajný prezident.

  Viac k témam: Minister vnútra SR, policajné autá, Prezident Policajného zboru SR
  Zdroj: SITA.sk – Policajti dostali prvé autá s novým dizajnom, podľa Hamrana je ich obmena na mieste (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.