8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Podľa šéfky Európskeho parlamentu Európska únia musí posilniť solidaritu s Ukrajinou

  23.3.2023 (SITA.sk) – Šéfka Európskeho parlamentu (EP) Roberta Metsolová vo štvrtok Európskej rade povedala, že Európska únia musí posilniť solidaritu s Ukrajinou a zväčšiť európske investície a konkurencieschopnosť. „Musíme pokračovať v solidarite s Ukrajinou z politického, ekonomického, humanitárneho a vojenského hľadiska,“ uviedla. Informuje o tom oficiálny web Európskej rady.

  Únia bojuje za mier

  „Mier musí zostať konečným cieľom a EÚ je v unikátnej pozícii, aby tomu pomohla,“ vyhlásila Metsolová.

  Podľa jej slov musí Únia naďalej myslieť na dodávky a spoločné obstarávanie munície pre Ukrajinu. Balíky sankcií podľa šéfky EP postihli Rusko tvrdo, ale je nutné odhaliť zostávajúce možnosti ich obchádzania.

  Musíme zabrániť polarizácii

  Dodala, že je potrebná ďalšia práca, aby sa humanitárna situácia na Ukrajine nevymkla spod kontroly, hlavne ak ide o deti. Metsolová privítala zatykače vydané Medzinárodným trestným súdom a vyslovila podporu pre zriadenie špeciálneho medzinárodného súdu v súvislosti s trestným činom agresie proti Ukrajine.

  „Ruská agenda zameraná na rozdelenie sveta na proti sebe stojace bloky je jasná. Musíme stáť proti tomu,“ dodala.

  Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
  Zdroj: SITA.sk – Podľa šéfky Európskeho parlamentu Európska únia musí posilniť solidaritu s Ukrajinou © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.