8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Počas bojov zahynul na fronte sólista baletu Odeskej opery, k armáde sa pridal hneď na začiatku vojny

  21.4.2023 (SITA.sk) – Počas bojov na ukrajinskej frontovej línii zahynul sólista baletu Odeskej opery. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na baletnú spoločnosť.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Tridsaťjedenročný Rostyslav Jančyšen zahynul počas bojovej misie, informovala spoločnosť sídliaca v ukrajinskom prístavnom meste na svojej stránke na sociálnej sieti Facebook.

  „Rostyslav pôsobil v Odeskej opere viac ako desať rokov a v prvých dňoch vojny sa pridal k Ozbrojeným silám Ukrajiny, aby hrdinsky bránil Ukrajinu, ktorú miloval viac ako čokoľvek! V dôsledku toho vymenil baletné piškóty za vojenské bagandže a hudbu jeho obľúbených vystúpení nahradil zvuk mínometnej paľby,“ uviedla opera.

  Rostyslav Yanchyshen, a ballet dancer with the Odesa Opera and Ballet Theater, was killed in the battles for Ukraine’s freedom and independence.
  Eternal glory to the Hero! pic.twitter.com/IQSfEYJTAR
  — Defense of Ukraine (@DefenceU) April 21, 2023

  „Bystrý, talentovaný, slušný a inteligentný muž. Bol jedným z prvých, ktorí išli brániť svoju vlasť! Nie na základe povolania, nie na základe rozkazu, ale z vlastného rozhodnutia,“ skonštatoval šéf baletu Harri Sevojan.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Vojna na Ukrajine (fotografie)

  Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský vojak, Úmrtie, vojenská invázia
  Zdroj: SITA.sk – Počas bojov zahynul na fronte sólista baletu Odeskej opery, k armáde sa pridal hneď na začiatku vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.