8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Po tragickom výbuchu v Chorvátsku zatkli českého občana, údajne dovolil dieťaťu vziať si granát z vojenskej zóny

  21.6.2024 (SITA.sk) – V Chorvátsku zatkli českého občana preto, že údajne dovolil svojmu 9-ročnému dieťaťu vziať si výbušné zariadenie z vojenskej zóny. Zariadenie neskôr explodovalo a dieťa zabilo. Uviedla to v piatok chorvátska polícia.

  Podľa polície 46-ročný muž v stredu bez povolenia vstúpil na vojenský výcvikový pozemok v strednom Chorvátsku a svojmu dieťaťu tam dovolil zobrať výbušné zariadenie a priniesť ho do osobného auta.

  Keď sa auto neskôr cestou pokazilo a zastavilo, dieťa vybralo výbušné zariadenie, ktoré potom explodovalo, pričom dieťa zabilo a zranilo ďalších troch ľudí, dodala polícia. Nezverejnila však, o akú výbušninu išlo. Polícia nezverejnila ani pohlavie dieťaťa, ale podľa niektorých médií išlo o chlapca.

  Otec chlapca čelí obvineniu zo spáchania „vážneho trestného činu proti verejnej bezpečnosti“ v súvislosti s „ohrozením života a majetku nebezpečným činom alebo zariadením,“ uviedla chorvátska polícia. Explózia sa odohrala neďaleko pobrežného mesta Zadar.

  Blízki rodín, ktorým sa v Chorvátsku nešťastie stalo, v stredu pre český spravodajský portál TN.cz uviedli, že výbušninu našiel chlapec v lese po tom, ako pre poruchu auto zastavilo na malom parkovisku. Údajne išlo o granát, ktorý explodoval, keď sa chlapec vracal k autu.

  Viac k témam: Granát, Výbuch auta, Zatknutie
  Zdroj: SITA.sk – Po tragickom výbuchu v Chorvátsku zatkli českého občana, údajne dovolil dieťaťu vziať si granát z vojenskej zóny © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.