8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Parlament zvolil za člena Rady RTVS v oblasti televízneho vysielania Milana Antola, člen mediálnych služieb zatiaľ chýba

  30.3.2023 (SITA.sk) – Národná rada SR zvolila za člena Rady Rozhlasu a televízie Slovenska v oblasti televízneho vysielania Milana Antola na šesťročné funkčné obdobie.

  Na opakovanej voľbe sa zúčastnilo 126 poslancov a štyri hlasy boli neplatné. V oblasti ekonómie nebol zvolený žiaden kandidát. Na hlasovaní sa zúčastnilo taktiež 126 poslancov, deväť hlasovacích lístkov bolo neplatných. Keďže v tejto oblasti nebol zvolený žiaden kandidát, voľba sa zopakuje. O pozíciu sa uchádzali Vladimír Vaňo a Ivana Zelizňáková.

  Národná rada SR v tajnom hlasovaní v stredu zvolila za členku Rady Rozhlasu a televízie Slovenska v oblasti televízneho vysielania Martu Gajdošíkovú. Keďže však nebol zvolený potrebný počet členov – dvaja, voľba sa musela opakovať. O pozíciou v oblasti televízneho vysielania sa taktiež uchádzala Agáta Staneková.

  10. februára 2023 sa skončilo funkčné obdobie Dóre Hushegyiovej a Martinovi Kákošovi – odborníkom v oblasti televízneho vysielania a Martinovi Kabátovi – odborníkovi v oblasti ekonómie.

  Viac k témam: Hlasovanie, Rada RTVS, Televízia
  Zdroj: SITA.sk – Parlament zvolil za člena Rady RTVS v oblasti televízneho vysielania Milana Antola, člen mediálnych služieb zatiaľ chýba © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.