8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Parlament odvolal poslanca Kristiána Čekovského z funkcie predsedu mediálneho výboru

  29.3.2023 (SITA.sk) – Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Kristián Čekovský (Demokrati) bol odvolaný z funkcie predsedu Výboru NR SR pre kultúru a médiá.

  Na hlasovaní sa zúčastnilo 128 poslancov. Za odvolanie hlasovalo 69 poslancov, proti bolo 47 a 12 poslancov sa zdržalo.

  Neovláda rokovací poriadok

  Navrhovatelia v návrhu na jeho odvolanie uviedli, že nespĺňa základné odborné ani osobnostné predpoklady pre výkon tejto funkcie.

  „Do dnešného dňa neovláda rokovací poriadok a na základe toho zneužíva právomoci funkcie predsedu výboru,“ píše sa v návrhu, pod ktorým sú podpísaní poslanci Dušan Jarjabek (Smer-SD), Tomáš Taraba (nezaradený, Život – Národná strana), Ľubica Laššáková (nezaradená, Hlas-SD), Jana Vaľová (Smer-SD) a Stanislav Mizík (nezaradený, Kotlebovci – ĽSNS).

  Na výbor poriadne nechodia

  Kristián Čekovský vníma návrh na jeho odvolanie z funkcie ako iniciatívu opozičných poslancov, ktorí buď na výbory nechodia a ich absencie sú na úrovni 50 až 70 percent, alebo ak na rokovanie prídu, rôznymi spôsobmi ho narúšajú, kričia či skáču hosťom do rečí.

  „Prekáža im, ak ich ako predseda výboru žiadam o slušné správanie hodné poslancov NR SR,“ uviedol Čekovský na utorkovej tlačovej besede.

  Dodal, že navrhovateľom zároveň prekáža aj jeho snaha zlepšiť mediálne prostredie. „Svoj návrh podali v čase, keď náš výbor odsúdil verbálne ataky na novinárov,“ dodal.

  Viac k témam: Odvolanie z funkcie, Parlamentný výbor pre kultúru a médiá
  Zdroj: SITA.sk – Parlament odvolal poslanca Kristiána Čekovského z funkcie predsedu mediálneho výboru © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.