8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Pápež deň po návrate z nemocnice viedol omšu na Kvetnú nedeľu, v kázni spomenul globálne problémy (foto)

  2.4.2023 (SITA.sk) – Pápež František viedol omšu na Kvetnú nedeľu na vatikánskom Námestí svätého Petra deň po tom, čo ho prepustili z nemocnice, kde sa liečil so zápalom priedušiek.

  Napriek tomu, že mal slabý hlas, pápež prečítal 15-minútovú homíliu a nevynechal občasné poznámky. V kázni sa zameral na chvíle, keď ľudia pociťujú „extrémnu bolesť, lásku, ktorá zlyhá, alebo je odmietnutá či zradená“.

  Spomenul viaceré globálne problémy

  Spomenul „deti, ktoré sú odmietnuté alebo potratené“, ako aj rozbité manželstvá, „formy sociálneho vylúčenia, nespravodlivosti a útlaku a osamelosť choroby“. Hovoril o samote a opustení, pričom vyhlásil, že „celé národy sú vykorisťované a opustené; chudobní žijú na našich uliciach a my sa pozeráme na druhú stranu; migranti už nie sú tváre, ale čísla; väzňov sa zriekame, sú to ľudia odpísaní ako problémy“.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  VATIKÁN: Pápež František viedol omšu na Kvetnú nedeľu

  Na konci sa František poďakoval prítomným, ktorých bolo na námestí zhruba 60-tisíc, a potom sa ešte previezol papamobilom medzi veriacimi.

  Poukázal na ruskú vojnu na Ukrajine

  Nedeľňajšia bohoslužba otvorila podujatiami plný Svätý týždeň, ktorý pre pápeža zahŕňa napríklad aj štvrtkovú bohoslužbu vo väzení pre mladistvých v Ríme.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  František povedal, že počas týždňa budú intenzívnejšie modlitby za „umučený ukrajinský ľud“ a odkazujúc na ruskú vojnu na Ukrajine poznamenal, že olivové ratolesti, ktorými mávajú katolíci na Kvetnú nedeľu, sú symbolmi Ježišovho mieru.

  Viac k témam: Kvetná nedeľa, Omša, Pápež, rusko-ukrajinský konflikt
  Zdroj: SITA.sk – Pápež deň po návrate z nemocnice viedol omšu na Kvetnú nedeľu, v kázni spomenul globálne problémy (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.