8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Obvinená europoslankyňa Kailiová môže aj v domácom väzení poberať 7-tisícový poslanecký plat, plus odmeny

  15.4.2023 (SITA.sk) – Bývalú podpredsedníčku Európskeho parlamentu (EP) Evu Kaili, ktorá je jednou z hlavných podozrivých v rámci vyšetrovania korupčného škandálu, v piatok prepustili do domáceho väzenia.

  Ako referuje web euronews.com, bude sa musieť zdržiavať v byte v Bruseli, nosiť elektronický náramok, byť neustále k dispozícii úradom a podstupovať pravidelné vypočúvania.

  Prípad Qatargate

  Grécka politička bola v decembri medzi prvými zadržanými, keď úrady zverejnili rozsiahle vyšetrovanie možného podplácania európskych zákonodarcov zo strany Kataru a Maroka.

  V takzvanom prípade Qatargate je namočený aj Kailiovej partner Francesco Giorgi a niekoľko ďalších súčasných a bývalých členov europarlamentu, vrátane bývalého talianskeho europoslanca Piera Antonia Panzeriho.

  Práve posledný menovaný bol údajne lídrom úplatkárskej siete a v januári uzavrel dohodu s belgickými vyšetrovateľmi. Medzičasom už všetkých zadržaných podozrivých prepustili s monitorovacími zariadeniami.

  Ostáva europoslankyňou

  Prokurátori vinia Kaili z korupcie, členstva v zločineckej organizácii a prania špinavých peňazí. Vo väzbe bola od 9. decembra.

  Európsky parlament jej po zatknutí odobral poslaneckú imunitu. Odvolali ju taktiež z funkcie jednej z podpredsedníčok europarlamentu. Naďalej však zostáva nezaradenou europoslankyňou a má nárok na mesačný plat po zdanení vo výške 7 146 eur a polovicu odmien zo sumy 4 778 mesačne.

  Viac k témam: Domáce väzenie, Europoslankyňa, Korupcia, korupčný škandál, Podplácanie, Pranie špinavých peňazí, Qatargate, Vyšetrovanie
  Zdroj: SITA.sk – Obvinená europoslankyňa Kailiová môže aj v domácom väzení poberať 7-tisícový poslanecký plat, plus odmeny © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.