8.9 C
New York
streda, 19 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Nie je to len hanba, reaguje šéf úradu ukrajinského prezidenta na predsedníctvo Ruska v Bezpečnostnej rade OSN

  1.4.2023 (SITA.sk) – Ruské predsedníctvo v Bezpečnostnej rade Organizácie Spojených národov (BR OSN) je symbolickou ranou pre medzinárodný poriadok.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  V sobotu to vyhlásil šéf úradu ukrajinského prezidenta Andrij Jermak, informuje spravodajský portál Sky News. „Nie je to len hanba. Je to ďalšia symbolická rana pre systém medzinárodných vzťahov založený na pravidlách,“ napísal Jermak na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

  Rusko sa v sobotu ujíma mesačného rotujúceho predsedníctva bezpečnostného orgánu OSN, ktorého kompetencie zahŕňajú medzinárodný mier a riešenie konfliktov. Naposledy tento post zastávalo vo februári 2022, keď spustilo inváziu na Ukrajinu. Rusko je stály člen BR OSN.

  Jermak v príspevku na Twitteri tiež nazval Irán teroristickým štátom. Kyjev a jeho spojenci obviňujú krajinu z toho, že dodáva Rusku stovky útočných dronov. Teherán tieto tvrdenia popiera.

  Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
  Zdroj: SITA.sk – Nie je to len hanba, reaguje šéf úradu ukrajinského prezidenta na predsedníctvo Ruska v Bezpečnostnej rade OSN © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.