8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Nezávislosť spravodajstva Markízy a STVR je podľa polovice opýtaných ohrozená, znepokojení sú aj voliči koaličných strán

  11.7.2024 (SITA.sk) – Nezávislosť spravodajstva televízie Markíza a novovytvorenej verejnoprávnej STVR je podľa polovice opýtaných ohrozená. Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos, ktorý zverejnil Denník N.

  Najviac sú znepokojení voliči opozície

  Podľa prieskumu konštatuje ohrozenie nezávislosti spravodajstva oboch médií zhodne po 49 percent respondentov. V prípade Markízy si opak myslí 28 percent a v prípade STVR 31 percent opýtaných. Jedna pätina respondentov v oboch prípadoch na otázku nevedela odpovedať.

  V prípade Markízy sú podľa prieskumu ohrozením nezávislosti spravodajstva najviac znepokojení voliči opozície. Ohrozenie konkrétne vníma 90 percent voličov Progresívneho Slovenka, 80 percent voličov SaS a Demokratov, ale aj väčšina priaznivcov hnutia Igora Matoviča či KDH.

  Prekvapivé je, že o ohrození nezávislosti Markízy hovorí aj asi 45 percent priaznivcov koaličného Hlasu,“ skonštatoval Denník N. Tvrdenie o ohrození správ Markízy podľa denníka odmietali najmä voliči SNS a Smeru-SD.

  Pokiaľ ide o STVR, možnosť ohrozenia nezávislosti spravodajstva pripustila podľa prieskumu štvrtina voličov Hlasu, pätina voličov Smeru a 15 percent priaznivcov SNS.

  Voliči SNS nemajú obavy

  Naopak, obavy zo straty nezávislosti redakcie STVR nemalo takmer 70 percent voličov SNS, 60 percent voličov Smeru a ani polovica sympatizantov Hlasu,“ napísal Denník N.

  Ipsos v prieskume meral aj dôveru respondentov k vybraným elektronickým médiám. Najlepšie podľa prieskumu v rebríčku dopadla verejnoprávna Jednotka, ktorej koncom júna dôverovalo viac ako 60 percent opýtaných, za ňou nasledovalo Rádio Expres s dôverou takmer 60 percent respondentov, TA3 a Rádio Slovensko.

  Za týmito stanicami nasledovali komerčné rádiá Fun rádio a Europa 2 a potom televízia Markíza. Najsledovanejšej televízii dôverovalo 42 percent opýtaných, nedôverovalo jej 44 percent ľudí. Markíze neverili najmä koaliční voliči: až 65 percent priaznivcov Smeru, ale aj 46 percent voličov Hlasu,“ doplnil Denník N.

  Viac k témam: Médiá, Prieskum, verejnoprávne médiá
  Zdroj: SITA.sk – Nezávislosť spravodajstva Markízy a STVR je podľa polovice opýtaných ohrozená, znepokojení sú aj voliči koaličných strán © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.