8.9 C
New York
streda, 19 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Nenecháme sa zastrašiť a budeme pokračovať v podpore Ukrajiny, ubezpečil Stoltenberg

  19.4.2023 (SITA.sk) – Západní spojenci napriek vyhrážkam Kremľa jadrovými zbraňami neprestanú podporovať Ukrajinu vo vojne proti Rusku. Vyjadril sa tak generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

  Nenechajú sa zastrašiť

  Rusko sa podľa Stoltenberga pokúša podkopať základy medzinárodného systému založeného na pravidlách tým, že ignoruje, porušuje alebo opúšťa veľkú časť siete globálnych dohôd o kontrole zbrojenia, ktoré zaisťujú bezpečnosť sveta.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  „Sú to nezodpovedné činy. Ich cieľom je odradiť spojencov NATO od podpory Ukrajiny. Nebudú však fungovať, pretože i keď berieme hrozby Ruska vážne, nenecháme sa zastrašiť,“ skonštatoval generálny tajomník.

  Provokatívna jadrová rétorika

  Poukázal pritom na to, že Rusko pozastavilo svoju účasť na novej Dohode o znížení počtu strategických zbraní, nedodržiava Zmluvu o jadrových zbraniach stredného doletu, zintenzívňuje svoju provokatívnu jadrovú rétoriku a hrozí rozmiestnením taktických jadrových zbraní v Bielorusku.

  „Rusko je najpriamejšou hrozbou pre našu bezpečnosť,“ dodal Stoltenberg.

  Viac k témam: Jadrové zbrane, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
  Zdroj: SITA.sk – Nenecháme sa zastrašiť a budeme pokračovať v podpore Ukrajiny, ubezpečil Stoltenberg © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.