8.9 C
New York
utorok, 23 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Nemecká polícia zrušila platformu ChipMixer, ktorá na darknete prala špinavé peniaze. Hlavného podozrivého hľadá FBI

  15.3.2023 (SITA.sk) – Nemeckí vyšetrovatelia oznámili, že zrušili internetovú stránku, ktorá prala špinavé peniaze. Vyšetrovatelia v Nemecku zhabali serverovú infraštruktúru platformy známej ako ChipMixer, ktorá prala nezákonne získané kryptomeny.

  Informoval o tom v stredu nemecký Spolkový úrad kriminálnej polície a prokuratúra vo Frankfurte nad Mohanom.

  Zhabali aj sedem terabajtov dát

  Vyšetrovatelia zhabali bitcoiny v hodnote zhruba 44 miliónov eur a približne sedem terabajtov dát. Nemecké úrady úzko spolupracovali s americkými partnermi a s Europolom.

  Platforma ChipMixer bola aktívna v takzvanom darknete, čiže v časti internetu, ktorá je prístupná len cez špeciálne nástroje a poskytuje väčšiu anonymitu.

  Preprali skoro tri miliardy eur

  Podľa nemeckých vyšetrovateľov platforma ponúkala svoje služby od polovice roka 2017 a prijímala kryptomeny, predovšetkým bitcoiny, kriminálneho pôvodu a procesom „miešania“ maskovala ich pôvod.

  Podľa odhadu platforma ChipMixer preprala celkovo 154-tisíc bitcoinov, čiže 2,8 miliardy eur. Nemeckí vyšetrovatelia uviedli, že hlavného podozrivého, ktorého však neidentifikovali, hľadá FBI.

  Viac k témam: ChipMixer, Darknet, Pranie špinavých peňazí
  Zdroj: SITA.sk – Nemecká polícia zrušila platformu ChipMixer, ktorá na darknete prala špinavé peniaze. Hlavného podozrivého hľadá FBI © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.