8.9 C
New York
utorok, 16 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  NAKA zasahovala v Španej Doline, vykonala akciu Rota (foto)

  12.4.2023 (SITA.sk) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahovala v pondelok 10. apríla v Španej Doline v okrese Banská Bystrica. Išlo o policajnú akciu s krycím názvom Rota, ktorá bola zameraná na zadokumentovanie trestnej činnosti nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

  Obchodovanie so zbraňami

  Informuje o tom v tlačovej správe hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Karolína Barinková. Pri akcii bol zadržaná jedna osoba, ktorú v utorok 11. apríla vyšetrovateľ NAKA po vykonaní procesných úkonov obvinil z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

  V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

  Počas akcie policajti prehľadali byt, vozidlo a garáž. „Pri prehliadkach sme zaistili dlhú guľovú zbraň, krátku strelnú zbraň zn. Glock 19 a desiatky kusov streliva. Rovnako sme zaistili protitankovú zbraň, protitankový granát, delostreleckú mínu kalibru 60 mm, takmer 300 kusov streliva, množstvo strelného prachu, hlaveň a puzdro záveru mauserového typu, protitankovú mínu,“ uviedla Barinková.

  NAKA rozšíri trestné stíhanie

  Počas prehliadok zaistili aj desiatky kusov rôznych typov strelných zbraní a ich súčastí, viac ako 500 kusov streliva, výbušnín a výbušných hromadne účinných zbraní a ich súčastí.

  Zaistené zbrane, súčiastky zbraní a výbušniny budú skúmať znalci z Kriminalisticko-expertízneho ústavu v Banskej Bystrici. Je predpoklad, že vyšetrovateľ NAKA rozšíri trestné stíhanie, resp. zmení právnu kvalifikáciu konania obvineného. Vyšetrovateľ už spracoval podnet na jeho vzatie do väzby, ktorý predložil na Okresnú prokuratúru Banská Bystrica.

  Viac k témam: Krimi, Nelegálne zbrane, Obchod so zbraňami, Trestná činnosť
  Zdroj: SITA.sk – NAKA zasahovala v Španej Doline, vykonala akciu Rota (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.