8.9 C
New York
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  NAKA v súvislosti s akciou Chikara 2 obvinila 16 ľudí, je medzi nimi aj aktívny policajný funkcionár

  22.3.2023 (SITA.sk) – V stredu v skorých ranných hodinách na území Bratislavského, Trnavského a Žilinského kraja vykonali príslušníci odboru Západ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) policajnú akciu s krycím názvom Chikara 2.

  Obvinili 16 osôb

  Ako polícia informuje na sociálnej sieti, obvinili spolu 16 osôb, pričom niektoré z viacerých trestných činov súbežne.

  Konkrétne čelí 14 osôb obvineniu zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, štyri osoby zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, dve osoby zo zločinu prijímania úplatku, dve aj z prečinu podplácania.

  Hrubý nátlak a vydieranie

  Jedna osoba je obvinená aj zo zločinu hrubého nátlaku v štádiu prípravy a jedna osoba aj zo zločinu vydierania.

  „Počas policajnej akcie bolo celkovo zadržaných 10 obvinených osôb, pričom pri jednej zo zadržaných osôb ide o činného príslušníka Policajného zboru – riadiaceho funkcionára zaradeného na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v Trnave,“ uviedla polícia.

  Taktiež bol podľa nich zadržaný aj jeden bývalý príslušník polície, v súčasnosti zaradený v riadiacej funkcii na Centre podpory Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave. Aktuálne sa podľa polície v danej veci vykonávajú zaisťovacie úkony ako domové prehliadky a prehliadky iných priestorov a pozemkov, po čom budú vykonávané výsluchy zadržaných obvinených.

  V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

  Viac k témam: Akcia Chikara 2, Zásah NAKA
  Zdroj: SITA.sk – NAKA v súvislosti s akciou Chikara 2 obvinila 16 ľudí, je medzi nimi aj aktívny policajný funkcionár © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.