8.9 C
New York
pondelok, 22 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  NAKA obvinila bývalého generálneho prokurátora Trnku pre prepustenie Majského z väzby

  6.4.2023 (SITA.sk) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Obvinenie sa týka zneužitia právomoci pri prepustení podnikateľa Jozefa Majského z väzby v roku 2004.

  Dobroslav Trnka 3. augusta toho roku vydal písomný pokyn na jeho prepustenie, a to aj napriek tomu, že s tým nesúhlasili dvaja prokurátori Krajskej prokuratúry v Košiciach, ktorí dozerali na stíhanie. Informácie priniesol týždenník Plus 7 dní.

  NAKA v obvinení skonštatovala, že Dobroslav T. pokyn vydal navzdory tomu, že v danom čase nemal k dispozícii vyšetrovací spis. V obvinení z 30. marca tiež píše, že pokyn bol vydaný v rozpore s opakovanými rozhodnutiami súdov o tom, že u Majského pretrvávajú zákonné dôvody väzby, a tiež napriek tomu, že Dobroslav Trnka mal vedomosť o tom, že zákonné dôvody väzby pretrvávajú aj podľa dozorujúcich prokurátorov. V predmetnom pokyne uviedol, že na seba preberá plnú zodpovednosť za Majského prepustenie z väzby.

  Viac k témam: Generálny prokurátor, Obvinenie, Súdy
  Zdroj: SITA.sk – NAKA obvinila bývalého generálneho prokurátora Trnku pre prepustenie Majského z väzby © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.