8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Najvyšší súd sa bude opäť zaoberať prípadom expolicajta Kučerku

  21.3.2023 (SITA.sk) – Najvyšší súd SR má na štvrtok 23. marca vytýčený ďalší termín verejného zasadnutia v trestnej veci obžalovaného expolicajta Mariána Kučerku. Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, ďalšie termíny zasadnutia sú vytýčené aj na 30. marca a 4. a 11. mája. Bývalý vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry, ktorý je neprávoplatne odsúdený za prijímanie úplatku, sa momentálne nachádza v Bosne a Hercegovine, kde požiadal o azyl.

  Nespravodlivý politický proces

  Dôvodom je podľa expolicajta to, že na Slovensku čelí nespravodlivému politickému procesu. Miestne orgány ho začiatkom februára zadržali, keďže je na neho vydaný európsky zatykač, sudca v Sarajeve ho však po výsluchu prepustil na slobodu.

  Opakovane sa nedostavil na súd

  Expolicajt sa opakovane nedostavil na zasadnutie Najvyššieho súdu SR, ktorý mal rozhodnúť o jeho odvolaní proti neprávoplatnému odsúdeniu za prijímanie úplatku.

  Súd tak musel postupne odročiť alebo zrušiť termíny zasadnutí určené na 24. novembra minulého roku a na 12. a 19. januára a 2. a 9. februára februára tohto roku. Marián Kučerka neúčasť ospravedlňoval zlým zdravotným stavom a pobytom v Bosne a Hercegovine.

  Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici uznal v marci minulého roku bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry za vinného z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. Zároveň mu uložil úhrnný trest 11 rokov väzenia so zaradením do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia, a tiež trest prepadnutia majetku, ako aj ochranný dohľad vo výmere jeden rok. Marián Kučerka, ktorého obvinili v rámci policajných akcií Očistec aj Judáš, sa proti verdiktu odvolal.

  Viac k témam: expolicajt, Kauza Judáš, Kauza Očistec, obvinenie z prijímania úplatku, Súdy
  Zdroj: SITA.sk – Najvyšší súd sa bude opäť zaoberať prípadom expolicajta Kučerku © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.