8.9 C
New York
streda, 24 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Najvyšší súd potvrdil nepodmienečné tresty siedmim členom drogového gangu

  14.4.2023 (SITA.sk) – Najvyšší súd SR potvrdil nepodmienečné tresty siedmim členom drogového gangu z okolia Serede obvineným v rámci policajných akcií Venal.

  Odvolanie dvoch odsúdených

  Ako na sociálnej sieti informuje Úrad špeciálnej prokuratúry, štyria z odsúdených pôjdu do väzenia na 10 rokov. Súd sa bude ešte samostatne zaoberať odvolaním dvoch odsúdených, ktorí pôvodne dostali 15-ročný trest.

  „Prvostupňový súd ich minulý rok v novembri uznal za vinných z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok,“ pripomenula prokuratúra.

  Zločinecké skupiny

  V rámci akcií Venal 1 až 6 zameraných na drogovú trestnú činnosť v Seredi a jej okolí a tiež v mestách Galanta a Trnava obvinila polícia celkovo 72 osôb.

  Viac ako 20 osôb pôsobiacich v zločineckých skupinách už bolo aj právoplatne odsúdených. Členovia zločineckých skupín sa primárne zaoberali výrobou a predajom pervitínu, ale aj iných drog.

  Viac k témam: Drogy, Odsúdenie, Súdy
  Zdroj: SITA.sk – Najvyšší súd potvrdil nepodmienečné tresty siedmim členom drogového gangu © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.