8.9 C
New York
streda, 24 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Najvyšší súd opätovne zrušil zasadnutia vo veci expolicajta Kučerku, ďalšie termíny zostávajú v platnosti

  20.3.2023 (SITA.sk) – Najvyšší súd SR zrušil termíny verejného zasadnutia v trestnej veci obžalovaného expolicajta Mariána Kučerku vytýčené na 23. a 30. marca. Ako informovala hovorkyňa súdu Alexandra Važanová, termíny verejných zasadnutí určené na 4. a 11. mája zostávajú v platnosti.

  Odsúdený za prijímanie úplatku

  Bývalý vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry, ktorý je neprávoplatne odsúdený za prijímanie úplatku, sa momentálne nachádza v Bosne a Hercegovine, kde požiadal o azyl. Dôvodom je podľa expolicajta to, že na Slovensku čelí nespravodlivému politickému procesu.

  Miestne orgány ho začiatkom februára zadržali, keďže je na neho vydaný európsky zatykač, sudca v Sarajeve ho však po výsluchu prepustil na slobodu.

  Opakovane sa nedostavil na zasadnutie

  Expolicajt sa opakovane nedostavil na zasadnutie Najvyššieho súdu SR, ktorý mal rozhodnúť o jeho odvolaní proti neprávoplatnému odsúdeniu za prijímanie úplatku.

  Súd tak musel postupne odročiť alebo zrušiť termíny zasadnutí určené na 24. novembra minulého roku, na 12. a 19. januára a 2. a 9. februára februára tohto roku. Marián Kučerka neúčasť ospravedlňoval zlým zdravotným stavom a pobytom v Bosne a Hercegovine.

  Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici uznal v marci minulého roku bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry za vinného z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. Zároveň mu uložil úhrnný trest 11 rokov väzenia so zaradením do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia, a tiež trest prepadnutia majetku, ako aj ochranný dohľad vo výmere jeden rok. Marián Kučerka, ktorého obvinili v rámci policajných akcií Očistec aj Judáš, sa proti verdiktu odvolal.

  Viac k témam: expolicajt, Kauza Judáš, Kauza Očistec, prijímanie úplatku, Súdy
  Zdroj: SITA.sk – Najvyšší súd opätovne zrušil zasadnutia vo veci expolicajta Kučerku, ďalšie termíny zostávajú v platnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.