8.9 C
New York
utorok, 16 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Na východe krajiny sa už začali protiofenzívne opatrenia ukrajinskej armády

  19.4.2023 (SITA.sk) – Na východe Ukrajiny už trvajú protiofenzívne akcie ukrajinských ozbrojených síl. Ako informuje web Ukrajinská pravda, tvrdí to námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová.

  Komplexná akcia

  Tá uviedla, že protiofenzíva by sa nemala zredukovať na nejaké aktívne útočné akcie a konkrétne dátumy. Podotkla, že predstavuje komplex opatrení a niektoré sa už začali vo východnej časti krajiny.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  „Netreba verejne redukovať protiofenzívu len na nejaké aktívne útočné akcie, pretože strategickým cieľom ozbrojených síl je oslobodiť všetky naše územia a zastaviť nepriateľa pri jeho útočných akciách,“ povedala Maľarová.

  Rozhodnutia v krátkom čase

  Doplnila taktiež, že opatrenia zahŕňajú prípravu techniky, ľudí, záloh, formovanie taktiky vrátane plánov A, B či C. „Treba si uvedomiť, že takéto rozhodnutia sa robia vo veľmi krátkom čase, nie za mesiac či dva.“

  „Plán je nakoniec zvolený tak, aby nepriateľ nemohol reagovať. Musíte pochopiť, že dnes ozbrojené sily nepripravujú jednu vec konkrétnym smerom,“ skonštatovala Maľarová.

  Viac k témam: protiofenzíva, rusko-ukrajinský konflikt
  Zdroj: SITA.sk – Na východe krajiny sa už začali protiofenzívne opatrenia ukrajinskej armády © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.