8.9 C
New York
streda, 19 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Na smrti vojenského blogera Tatarského sa podľa Moskvy podieľal Ukrajinec z teroristickej skupiny

  13.4.2023 (SITA.sk) – Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) menovala údajného komplica z útoku v kaviarni v Petrohrade, pri ktorom zomrel vojenský bloger Vladlen Tatarskij a viac ako 50 ľudí utrpelo zranenia.

  Do prípravy útoku, ktorý úrady klasifikujú ako teroristický, bol podľa nej zapojený ukrajinský občan.

  Aktivistka obvinená z terorizmu

  Jurij Denisov údajne odovzdal sošku s výbušným zariadením protivojnovej aktivistke Darii Trepovovej, ktorú neskôr v súvislosti s Tatarského smrťou zatkli a obvinili z terorizmu. Informuje o tom spravodajský portál CNN, ktorý upozorňuje, že tvrdenia FSB sa nedali nezávisle overiť.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  FSB vo vyhlásení napísala, že vraždu Tatarského, vlastným menom Maxima Fomina, spolu s Trepovovou „pripravil člen ukrajinskej sabotážnej a teroristickej skupiny, ukrajinský občan Jurij Denisov, narodený v roku 1987, ktorý jej prostredníctvom ‚expresnej dodávky‘ cez sprostredkovateľa do Moskvy previezol výbušné zariadenie maskované ako sadrovú figurínu vojenského reportéra“.

  Údajný spolupáchateľ Denisov

  Denisov podľa FSB prišiel do Ruska z Ukrajiny cez Lotyšsko, pričom mal inštrukcie od ukrajinských špeciálnych služieb, aby zbieral informácie o blogerovi. Deň po výbuchu Denisov z Ruska ušiel, tvrdí tiež bezpečnostná služba.

  Tatarskij bol jedným z najviac otvorených a ultranacionalistických vojenských blogerov Ruska, pričom bol známy svojimi horlivými komentármi na podporu vojny na Ukrajine a občasnou kritikou zlyhaní ruských síl na bojisku.

  Viac k témam: Atentát, Bloger, rusko-ukrajinský konflikt, Teroristický útok
  Zdroj: SITA.sk – Na smrti vojenského blogera Tatarského sa podľa Moskvy podieľal Ukrajinec z teroristickej skupiny © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.