8.9 C
New York
štvrtok, 25 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Na projekty v programe Interreg Slovensko – Česko je vyčlenených 107 miliónov eur, oznámili Remišová a Bartoš

  3.4.2023 (SITA.sk) –

  aktualizované 3. apríla 14:55

  Na projekty zvyšujúce kvalitu života v slovensko-českom pohraničí je v programe cezhraničnej spolupráce Interreg Slovensko – Česko vyčlenených 107 miliónov eur.

  Dlhodobý dopad na životy ľudí

  Na tlačovom brífingu po pondelkovom stretnutí v rámci spoločného zasadnutia slovenskej a českej vlády to oznámili slovenská ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová a český minister pre miestny rozvoj Ivan Bartoš.

  Podľa Remišovej by už v priebehu apríla malo byť vyhlásených šesť výziev za 62 miliónov eur. „Eurofondy budeme v prvom rade smerovať do projektov, ktoré majú reálny a dlhodobý dopad na životy ľudí v pohraničí tak, aby to pomohlo miestnej ekonomike,“ poznamenala Remišová.

  Spolu 26 miliónov eur z nového programu Interreg je vyčlenených pre oblasť životného prostredia a predovšetkým na zmierňovanie dopadov klimatických zmien.

  Riešenie spoločných problémov

  „Slovensko aj Česko čelia obrovským horúčavám, dlhodobým suchám, v niektorých lokalitách prichádzame o pitnú vodu, inde ničia našu krajinu extrémne nebezpečné prívalové dažde. To sú spoločné problémy a hovorili sme o tom, ako ich budeme riešiť,“ uviedla Remišová.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Spoločné rokovanie vlád SR a ČR (fotografie)

  Na ochranu prírody a krajiny budú v tomto roku určené dve výzvy za 15 miliónov eur a ďalších 32 miliónov eur pôjde na ochranu spoločného kultúrneho dedičstva, pamiatok a rozvoj cestovného ruchu.

  „Nadväzujeme na úspešnú spoluprácu z minulých rokov. Program Interreg sa osvedčil ako obľúbený nástroj podpory rozvoja územia v pohraničí a v novom programovom období podporíme projekty s pozitívnym dopadom v Juhomoravskom, Zlínskom a Moravskosliezskom kraji a na slovenskej strane v Trnavskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji,“ doplnil český minister Ivan Bartoš.

  Viac k témam: Český minister, Ministerka investícií, Spoločné rokovanie vlád SR a ČR
  Zdroj: SITA.sk – Na projekty v programe Interreg Slovensko – Česko je vyčlenených 107 miliónov eur, oznámili Remišová a Bartoš © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.