8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Na pretekoch Okolo Flámska išlo k zemi vyše 30 cyklistov, Sagan musel po hrozivom páde odstúpiť (video)

  3.4.2023 (SITA.sk) – Slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi nevyšla po Miláno – San Remo ani ďalšia klasika Okolo Flámska. Približne 142 kilometrov pred cieľom bol účastníkom hromadného pádu a nedeľňajšie preteky napokon nedokončil.

  „Neviem, koľko nás tam mohlo byť. Spadlo 30 – 40 pretekárov. Ja som našťastie nedopadol až tak zle. Keď som spadol, bolo to na niečo ostré. Poranilo mi to sval a nemôžem ohnúť nohu,“ priblížil Sagan pre RTVS svoj pohľad na hromadný pád cyklistov.

  „𝐍𝐎𝐓 𝐰𝐡𝐚𝐭 𝐲𝐨𝐮 𝐰𝐚𝐧𝐭 𝐭𝐨 𝐬𝐞𝐞“ 💥
  A massive crash sees a 𝑯𝑼𝑮𝑬 number of riders go down! #RVV23 pic.twitter.com/0QGFEVSZ13

  — Eurosport (@eurosport) April 2, 2023

  Incident zapríčinil Filip Maciejuk z tímu Bahrain Victorious, ktorý po prejazde trávnatou časťou a mlákou pri snahe zaradiť sa na cestu stratil rovnováhu a dostal sa do kolízie s pretekármi vedľa neho.

  pic.twitter.com/CkPzg2ZK6d
  — Cycling out of context (@OutOfCycling) April 2, 2023
   „Keď som našiel bicykel, tak som mal odtrhnuté sedadlo. Takže som musel počkať, kým prídu s ďalším bicyklom. Chvíľu to trvalo,“ dodal Sagan.

  Potom to skúšal ešte zhruba 30 kilometrov, ale nakoniec sa rozhodol odstúpiť. „Bolo to aj pre zranenie a aj preto, že to nemalo význam, keď som nemohol ísť naplno. Strácal som vtedy asi dve minúty a ísť 160 kilometrov sám nie je bohviečo,“ skonštatoval Sagan, ktorý priznal, že na nedeľňajšiu klasiku Paríž – Roubaix by mal byť v poriadku.

  Triumf na pretekoch Okolo Flámska si vybojoval Slovinec Tadej Pogačar, ktorý zvíťazil o 16 sekúnd pred Holanďanom Mathieuom van der Poelom. Tretí bol s mankom 1:12 min Dán Mads Pedersen.

  Viac k témam: Miláno – San Remo, Okolo Flámska
  Zdroj: SITA.sk – Na pretekoch Okolo Flámska išlo k zemi vyše 30 cyklistov, Sagan musel po hrozivom páde odstúpiť (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.