8.9 C
New York
streda, 12 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Mužov obvinených z vraždy niekdajšieho mafiánskeho bossa Sýkoru súd oslobodil, prokurátor podal sťažnosť

  29.3.2023 (SITA.sk) – Prvostupňový súd v stredu 29. marca oslobodil spod obžaloby obžalovaných mužov z vraždy niekdajšieho mafiánskeho bossa Miroslava Sýkoru.

  Prokurátor podal po vynesení oslobodzujúceho rozsudku sťažnosť. Bude o nej rozhodovať krajský súd. Informoval o tom portál noviny.sk.

  Z vraždy, ktorá sa stala v roku 1997 polícia obvinila nitrianskeho podnikateľa Ľuboša Ferusa, ktorý je považovaný za bývalého bossa nitrianskeho podsvetia. Okrem neho sú obžalovaní aj Marek Ľupták, Richard Benčič, prezývaný Kofola, a Milan Majtán.

  Vražda sa stala na parkovisku hotela na Bajkalskej ulici v Bratislave. Sýkoru páchatelia popravili samopalmi.

  Stanovisko k rozhodnutiu súdu oslobodiť obžalovaných v prípade vraždy Sýkoru pre TV JOJ poskytla obhajkyňa obžalovaného Ľuboša Ferusa, Júlia Vestenická: „Ja, ako obhajca, vítam toto rozhodnutie súdu. Čo ma teší o to viac, že k tomu rozsudku došlo po takej dlhej dobe. Môj klient od začiatku tvrdil a tvrdí, že vražda Miroslava Sýkoru a vražda Čongrády boli vytvárané tzv. „cez kopirák“, pričom obidve voči jeho osobe boli konštruované rovnakými osobami,“ uviedla Vestenická.

  Viac k témam: Mafia, Organizovaný zločin, Súdy, Sýkorovci, Vražda Miroslava Sýkoru
  Zdroj: SITA.sk – Mužov obvinených z vraždy niekdajšieho mafiánskeho bossa Sýkoru súd oslobodil, prokurátor podal sťažnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.