8.9 C
New York
streda, 19 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Muža obvinili z týrania zvierat. Nemeckého ovčiaka držal bez možnosti pohybu, psa museli utratiť

  21.3.2023 (SITA.sk) – Trenčianska enviropolícia obvinila J. P. z obce Bzince pod Javorinou (okres Nové Mesto nad Váhom) z prečinu týrania zvierat.

  Bez možnosti pohybu

  Ako informovala polícia na sociálnej sieti, obvinený utýral 10-ročného nemeckého ovčiaka, ktorého museli následne utratiť.

  Podľa polície bol pes dlhodobo umiestnený v zatarasenom koterci bez možnosti pohybu, ako aj výstupu a vstupu do koterca s obmedzením výživy a mal na tele neošetrené rany.

  Intenzívna liečba

  „Veterinárny lekár skonštatoval u psa podvýživu a viaceré hnisavé rany, prerastené pazúre, zanesené zvukovody, splstnatenú srsť, pričom podľa neho to bol dlhodobo zanedbávaný stav, ktorý bol jednoznačne spôsobený nevhodnými chovnými podmienkami a dlhodobým neriešením zdravotného stavu zvieraťa,“ uviedla k prípadu polícia.

  Napriek intenzívnej liečbe vo veterinárnej ambulancii a dennému podávaniu antibiotík a výživových doplnkov došlo u psa k regresii. Po následnej sepse organizmu museli psa utratiť.

  Zdroj: SITA.sk – Muža obvinili z týrania zvierat. Nemeckého ovčiaka držal bez možnosti pohybu, psa museli utratiť © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.