8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Muž nahlásil bombu na vlakovej stanici a nebolo to prvýkrát, hrozí mu až osem rokov

  22.3.2023 (SITA.sk) – Zo zločinu šírenie poplašnej správy obvinila polícia 50-ročného Košičana, ktorému za nahlásenie bomby hrozí podľa zákona v prípade preukázanie viny trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, Košičan v pondelok 20. marca krátko pred 14-tou hodinou zavolal na tiesňovú linku 158 a oznámil službukonajúcemu operačnému príslušníkovi, že na vlakovú stanicu v Bardejove dal bombu.

  „Polícia okamžite prijala všetky potrebné bezpečnostné opatrenia, okrem iného bola evakuovaná autobusová, ako aj vlaková stanica, bola vykonaná pyrotechnická prehliadka. Jej výsledok bol negatívny,“ skonštatovala Ligdayová.

  Dodala, že 50-ročný muž svojím konaním úmyselne oznámil nepravdivú poplašnú správu.

  „Košičan tak konal aj napriek tomu, že za obdobný čin už bol začiatkom roku 2022 odsúdený trestným rozkazom Okresného súdu Košice,“ doplnila policajná hovorkyňa. Bardejovský vyšetrovateľ spracoval na obvineného podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie.

  Viac k témam: Krimi, nahlásená bomba, Poplašná správa, šírenie poplašnej správy
  Zdroj: SITA.sk – Muž nahlásil bombu na vlakovej stanici a nebolo to prvýkrát, hrozí mu až osem rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.