8.9 C
New York
utorok, 16 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Moskva má problém s generovaním vojenskej sily, tvrdia západní predstavitelia

  5.4.2023 (SITA.sk) – Rusko má s najväčšou pravdepodobnosťou problém s generovaním „vycvičenej vojenskej sily“. Ako referuje spravodajský web CNN, na stredajšom brífingu to povedali západní predstavitelia.

  Nová hranica s NATO

  „(Rusko) uznalo, že potrebuje ďalších 400-tisíc vojakov, a to nielen pre konflikt (na Ukrajine), ale aj pre naplnenie nových formácií, ktoré budú umiestnené na novej hranici s NATO a Fínskom,“ uviedli predstavitelia.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Podľa nich Rusko predĺžilo trvanie brannej povinnosti a rozšírilo vekové rozpätie, ale poznamenali, že sa nesnažilo spustiť druhú mobilizáciu.

  Nedostatok vycvičených vojakov

  „Či môže obyvateľstvo vydržať ďalšie kolo mobilizácie a či chce Kremeľ skutočne otestovať odolnosť obyvateľstva voči tomu, nie je momentálne jasné, ale skutočnosť, že tak neurobili, by nám naznačovala, že z toho majú určité obavy.“

  Predstavitelia ďalej uviedli, že okrem toho, že Moskva prinútila ľudí v Rusku, aby sa pripojili k armáde, mala ťažkosti s výcvikom.

  „Videli sme, ako ruské jednotky mali výcvik v Bielorusku, videli sme iné ruské lokalizované sily dotlačené priamo na front bez akéhokoľvek výcviku. Majú skutočný problém s generovaním vycvičenej vojenskej sily,“ podotkli západní predstavitelia.

  Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
  Zdroj: SITA.sk – Moskva má problém s generovaním vojenskej sily, tvrdia západní predstavitelia © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.