8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Moskovský súd zamietol odvolanie zadržaného reportéra Wall Street Journalu

  18.4.2023 (SITA.sk) – Moskovský mestský súd potvrdil podmienky zadržania reportéra denníka Wall Street Journal Evana Gershkovicha. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

  Američan sa v utorok dostavil na pojednávanie, aby sa odvolal proti podmienkam svojho zadržania, pričom žiadal, aby jeho vyšetrovacia väzba bola v domácom väzení, a nie vo väzení.

  Žiadajú jeho prepustenie

  Veľvyslankyňa Spojených štátov v Rusku Lynne Tracy podľa vlastných slov v pondelok s Gershkovichom hovorila a je podľa nej naďalej silný a má dobrý zdravotný stav.

  „Obvinenia proti Evanovi sú neopodstatnené a vyzývame Ruskú federáciu, aby ho okamžite prepustila,“ vyjadrila sa v utorok po tom, ako súd vyniesol rozhodnutie.

  Prvý zadržaný americký reportér

  Gershkovicha zatkli 29. marca v Jekaterinburgu. FSB ho obvinila zo snahy získať tajné informácie o ruskej továrni na zbrane. Gershkovich je prvý reportér amerického média, ktorého od studenej vojny v Rusku zadržali pre obvinenia zo špionáže. V Moskve ho držia v dvojmesačnej vyšetrovacej väzbe.

  Americké ministerstvo zahraničných vecí Gershkovicha označilo za neoprávnene zadržiavaného, čo zdôrazňuje vyhlásenia americkej vlády, podľa ktorých sú obvinenia novinára zo špionáže nepodložené a zároveň ju oprávňuje, aby preskúmala všetky možnosti na dosiahnutie jeho prepustenia.

  Viac k témam: Novinár, Súdy, zadržanie reportéra
  Zdroj: SITA.sk – Moskovský súd zamietol odvolanie zadržaného reportéra Wall Street Journalu © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.