8.9 C
New York
streda, 19 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Minister zahraničných vecí Kuleba neskrýva frustráciu z meškajúceho plánu EÚ na obstaranie munície pre Ukrajinu

  20.4.2023 (SITA.sk) – Šéf ukrajinskej diplomacie Dmytro Kuleba priznal, že je „frustrovaný“ z meškania plánu Európskej únie na obstarávanie munície pre Ukrajinu. Referuje o tom web Kyiv Independent. „Je to test, či má EÚ strategickú autonómiu pri prijímaní nových zásadných bezpečnostných rozhodnutí. Pre Ukrajinu sa cena nečinnosti meria v ľudských životoch,“ uviedol Kuleba na Twitteri.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Hoci EÚ schválila obstaranie milióna delostreleckých nábojov pre Ukrajinu už 20. marca, členské štáty sa stále sporia o niektoré detaily plánu. Jeden z hlavných sporných bodov sa týka financovania výrobcov z EÚ a toho, do akej miery by sa krajiny ako USA a Spojené kráľovstvo mali podieľať na obstarávaní.

  Plán EÚ pozostáva z troch etáp, a to presunu existujúcich delostreleckých nábojov z výzbroje krajín EÚ, spoločných nákupov munície a výroby zvyšného potrebného množstva delostreleckých nábojov.

  Viac k témam: Munícia, rusko-ukrajinský konflikt
  Zdroj: SITA.sk – Minister zahraničných vecí Kuleba neskrýva frustráciu z meškajúceho plánu EÚ na obstaranie munície pre Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.