8.9 C
New York
streda, 12 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Minister Naď si na Ukrajine pozrel aj húfnice Zuzana 2, doteraz bola zničená jedna z ôsmich (foto)

  1.4.2023 (SITA.sk) – Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (Demokrati) si v rámci zahraničnej cesty na Ukrajine pozrel aj húfnice Zuzana 2, ktoré sme poskytli ukrajinským ozbrojeným silám.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Ako ďalej v tlačovej správe informovala hovorkyňa rezortu obrany Martina Kakaščíková, od vojakov, vojenského velenia a za účasti ukrajinského ministra obrany Oleksija Reznikova slovenská delegácia získala poznatky o slovenskom produkte z priameho nasadenia, ktoré vie zapracovať do ďalšej výroby.

  „Potrebujeme spätnú väzbu o technike, ktorú vyrábame, aby sme všetky poznatky z reálneho nasadenia pretavili do ďalších kusov,“ vysvetlil Naď. Zároveň dodal, že doteraz bola zničená jedna húfnica z ôsmich.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Premiér Eduard Heger na Ukrajine – 31. marec 2023 (fotografie)

  Kakaščíková ďalej informovala, že ukrajinský šéf obrany pozitívne hodnotil spoluprácu medzi ukrajinským a slovenským delostrelectvom, vyzdvihol prínos techniky na bojisku a vyzdvihol rýchlosť a ochotu Slovenska v pomoci Ukrajine.

  V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

  Viac k témam: Húfnice Zuzana 2, Minister obrany SR, rusko-ukrajinský konflikt
  Zdroj: SITA.sk – Minister Naď si na Ukrajine pozrel aj húfnice Zuzana 2, doteraz bola zničená jedna z ôsmich (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.