8.9 C
New York
štvrtok, 25 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Lukašenko by na území Bieloruska privítal okrem taktických aj strategické jadrové zbrane Ruska

  31.3.2023 (SITA.sk) – Ruské strategické jadrové zbrane môžu byť rozmiestnené v Bielorusku spolu s časťou ruského taktického jadrového arzenálu. V piatok to povedal samozvaný bieloruský prezident Alexander Lukašenko.

  Ruský vodca Vladimir Putin minulý týždeň oznámil, že jeho krajina má v úmysle rozmiestniť v Bielorusku taktické jadrové zbrane relatívne krátkeho doletu a malého výkonu.

  Ešte väčšia hrozba

  Strategické jadrové zbrane, ako sú hlavice s raketami, ktoré Lukašenko spomenul vo svojom prejave o stave krajiny, by však predstavovali ešte väčšiu hrozbu, ak by ich Moskva presunula na územie svojho suseda a spojenca.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Rovnako ako Putin, aj Lukašenko tvrdí, že západné mocnosti chcú zničiť Rusko a Bielorusko.

  „Putin a ja sa rozhodneme a v prípade potreby sem zavedieme strategické zbrane a oni to musia pochopiť, tí darebáci v zahraničí, ktorí sa nás dnes snažia vyhodiť do vzduchu zvnútra aj zvonka,“ povedal Lukašenko.

  Prímerie mu zamietli

  „Pre ochranu našich krajín, nášho štátu a ich národov sa nezastavíme pred ničím. Budeme chrániť našu suverenitu a nezávislosť všetkými potrebnými prostriedkami, vrátane jadrového arzenálu. Nehovorte, že sa o nich budeme len starať a toto nie sú naše zbrane. Sú to naše zbrane a prispejú k zabezpečeniu suverenity a nezávislosti,“ dodal.

  Lukašenko predtým v prejave vyzval na prímerie na Ukrajine. Moskva však už medzičasom jeho návrh na prímerie odmietla.

  Viac k témam: Jadrové zbrane, rusko-ukrajinský konflikt
  Zdroj: SITA.sk – Lukašenko by na území Bieloruska privítal okrem taktických aj strategické jadrové zbrane Ruska © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.