8.9 C
New York
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  LANXESS s novou ponukou produktov a služieb zo sveta náterových hmôt

  20.4.2023 (SITA.sk) –
  Zameranie na ochranu a uchovávanie materiálov
  Uretánové výrobky pre vysokoúčinné nátery
  Pigmenty oxidu železitého s certifikáciou udržateľnosti
  Farbivá a prísady do farieb a náterov
  Benzylalkohol a kyselina benzoová – nevyhnutné prekurzory

  Spoločnosť LANXESS, líder v oblasti špeciálnej chémie, predstavila rozsiahle portfólio produktov na výrobu vysokokvalitných náterov. Patria sem biocídy, ekologicky šetrné farbivá, zmäkčovadlá, koalescenty a retardéry horenia, ako aj vodné polyuretánové disperzie a uretánové prepolyméry. Z hľadiska trvalej udržateľnosti je tiež pozoruhodné, že mnohé pigmenty na báze oxidov železa používané v bežných náterových systémoch teraz spoločnosť LANXESS ponúka s environmentálnym vyhlásením o produkte (EPD). Portfólio náterových látok dopĺňajú vysokokvalitné základné chemikálie, ako je benzylalkohol a kyselina benzoová.

  Ochrana materiálu znamená viac ako len jeho konzerváciu

  Spoločnosť LANXESS sa zameriava na rozširovanie sortimentu konzervačných látok na komplexnú ochranu materiálov. „Zodpovedná ochrana materiálov pre nás znamená viac ako len konzerváciu, pretože biocídy sa v dôsledku regulačných zmien dostávajú pod čoraz väčší tlak. S našimi produktmi Bioban DB20 a Preventol OX pomáhame výrobcom udržiavať ich výrobné prevádzky čisté a celkovo udržateľnejšie. Naše inovatívne technológie pomáhajú rýchlo identifikovať kritické oblasti vo výrobe, ktoré sú náchylné na mikrobiálnu kontamináciu – na mieste aj v laboratóriu,“ uviedla Monika Lamoratta, technická manažérka obchodnej jednotky LANXESS Material Protection Products (MPP).

  Bezpečné a udržateľné výrobky MPP sa používajú rôznymi spôsobmi a v mnohých odvetviach. Chránia materiály pred kontamináciou mikroorganizmami, ako sú baktérie, lišajníky, huby a riasy. Ich vplyv na ľudí a životné prostredie je v tomto procese minimálny.

  Ďalším významným krokom v oblasti ochrany materiálov je produktový rad Preventol+. Ponúka ľahko biologicky odbúrateľné konzervačné prostriedky, ktoré optimalizujú efektivitu.

  Syntetické pigmenty: environmentálne vyhlásenia o výrobkoch vytvárajú transparentnosť

  Anorganické pigmenty spoločnosti LANXESS nanovo „nastavujú latku“ z hľadiska udržateľnosti: spoločnosť bude v budúcnosti poskytovať environmentálne vyhlásenie o produkte (EPD) pre všetky produkty Bayferrox vyrábané v jej hlavnom výrobnom závode v Nemecku. LANXESS je tak prvý výrobca syntetických pigmentov na báze oxidu železa, ktorý prichádza s takouto ponukou. Tieto vyhlásenia opisujú a overujú stavebné materiály, výrobky alebo komponenty z hľadiska ich vplyvu na životné prostredie. Ich poskytovaním ponúka spoločnosť LANXESS svojim zákazníkom vysoký stupeň transparentnosti. Najviac z toho budú profitovať výrobcovia farieb a náterov, ktorí – v rámci svojej stratégie udržateľnosti – optimalizujú svoje hodnotové reťazce používaním udržateľných surovín.

  Vysoko výkonné polyuretánové výrobky

  Obchodná jednotka Urethane Systems tiež predstavuje rozsiahle portfólio výrobkov pre priemysel farieb a náterov. Okrem iného sa zameriava na suroviny na formuláciu vodných systémov pre širokú škálu aplikácií – od náterov sklenených vlákien a plastov až po povrchovú úpravu textilu alebo lakovanie vozidiel.

  Trixene Aqua BI: vynikajúce zosieťovanie vo vodných náterových systémoch

  Produkty Trixene Aqua BI slúžia ako vynikajúce sieťovače a stimulátory priľnavosti vo vodných náterových systémoch. Zlepšujú chemickú a mechanickú odolnosť nielen vysoko flexibilných náterov na textíliách a tkaninách, ale aj náterov na tvrdých podkladoch. Použitie Trixene Aqua BI zlepšuje vlastnosti a trvanlivosť konečných výrobkov.

  Wictobond a Trixene Aqua BI – výkonná kombinácia pre vysokoúčinné polyuretánové náterové systémy na báze vody

  Okrem Trixene Aqua ponúka spoločnosť LANXESS pod svojou značkou Witcobond celý rad polyuretánových disperzií (PUD) na báze vody. Výrobky Witcobond možno použiť na širokú škálu aplikácií, ako sú vodou riediteľné nátery a povrchové úpravy na tvrdých a pružných podkladoch s nízkym obsahom prchavých organických látok (VOC).

  Riešenia na mieru pre syntetické materiály

  Výrobky Pellart sa používajú v mnohých funkčných náteroch, na ktoré sa kladú prísne požiadavky, pokiaľ ide o ponor, chemickú odolnosť, lesk, teplotnú stabilitu a odolnosť proti oderu. Sortiment Pellart je použiteľný najmä tam, kde sa vyžaduje minimálny obsah VOC. Typickými oblasťami použitia sú povlakované materiály pre interiéry automobilov, ako sú palubné dosky, sedadlá a obloženia dverí, ale aj dekoratívne fólie pre konečných spotrebiteľov a priemysel.

  Prepolyméry pre nátery odolné voči erózii

  Pomocou prepolymérov Adiprene a Trixene možno vytvoriť vysokokvalitné nátery odolné voči erózii. Napríklad Adiprene LFH C840 (HDI) sa používa na nátery lopatiek turbín a Adiprene LW 520 (H12MDI) sa využíva na nátery krídel lietadiel a lopatiek rotorov vrtuľníkov alebo veterných turbín. Okrem toho sa prepolyméry Adiprene vyznačujú lepšou hygienou práce a zníženou klasifikáciou nebezpečenstva. Zároveň ponúkajú vynikajúcu trvanlivosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom.

  Farbivá, zmäkčovadlá, koalescenty a spomaľovače horenia

  Divízia Colorant Additives, ktorá je súčasťou obchodnej jednotky Polymer Additives, ponúka vo svojom širokom sortimente vysokokvalitných farbív vodné pigmentové disperzie pod obchodnými názvami Levanyl (organické) a Levanox (anorganické). Tieto produkty v sebe spájajú vysokú farebnú silu, nízku viskozitu a neobsahujú spojivá. Pigmentové disperzie ponúkajú široké možnosti, pretože sa môžu používať v dekoratívnych farbách, atramentoch, papieri, syntetickej koži, prostriedkoch na ochranu dreva a v mnohých ďalších aplikáciách.

  Okrem farbív portfólio polymérnych aditív zahŕňa širokú škálu ďalších aditív. Zmäkčovadlo Mesamoll je obzvlášť vhodné pre flexibilné tmely a lepidlá, kde sa očakáva vysoký stupeň stability, najmä pri kontakte s betónom a vlhkosťou.

  K-FLEX – zmäkčovadlo s nízkym obsahom VOC – ako koalescent optimalizuje základné vlastnosti náterov, ako je odolnosť proti drhnutiu, lesk a nízke zadržiavanie nečistôt. Oba produkty sú alternatívou ftalátových zmäkčovadiel.

  Výrobky Disflamoll ponúkajú účinnú ochranu proti plameňom. Prísady na báze fosforu sú bezfarebné a používajú sa v rozpúšťadlových aj vodných disperziách. Nemajú vplyv na farbu konečného výrobku a sú vhodné aj na transparentné aplikácie. Výrobky Disflamoll sa používajú v aplikáciách CAS (coatings, adhesives, sealants – nátery, lepidlá, tmely) na splnenie požiadaviek na protipožiarnu ochranu.

  Benzylalkohol a kyselina benzoová – nevyhnutné prekurzory

  Vysokokvalitné základné chemikálie sú nevyhnutné na výrobu farieb a lakov. Patrí medzi ne napríklad benzylalkohol a kyselina benzoová, ktoré spoločnosť LANXESS teraz ponúka aj vo verziách so zníženým obsahom uhlíka. Všetky výrobné závody budú mať certifikát ISCC+. Spoločnosť LANXESS tak umožní svojim zákazníkom dosiahnuť ich ciele v oblasti udržateľnosti aj pri základných chemikáliách. To znamená, že spoločnosť je nielen najväčším svetovým výrobcom kyseliny benzoovej a popredným dodávateľom benzylalkoholu, ale aj priekopníkom v oblasti udržateľnosti.

  Benzylalkohol sa používa ako prekurzor alebo medziprodukt mnohých chemických výrobkov, najmä v náterovom priemysle. Bezfarebná kvapalina má príjemnú, miernu vôňu. Obchodná jednotka LANXESS Flavors & Fragrances (F&F) ponúka benzylalkohol ako vysokokvalitný produkt s vynikajúcimi spracovateľskými vlastnosťami.

  Pod obchodným názvom Purox B dodáva spoločnosť F&F kyselinu benzoovú v rôznych stupňoch čistoty vrátane jedného z najčistejších produktov dostupných na trhu. Všetky formy Purox B sa ľahko spracovávajú, sú prakticky bez zápachu a majú nízku tendenciu k aglutinácii. Napríklad pri výrobe alkydových živíc je kyselina benzoová dôležitým prekurzorom na reguláciu viskozity a zlepšenie požadovaných vlastností alkydového náteru.

  Spoľahlivé dodávky zabezpečujú štyri výrobné závody na troch kontinentoch. Okrem toho sa zákazníci v oblasti náterových hmôt môžu spoľahnúť na dlhoročné odborné znalosti a špecifické poradenstvo.

  Informačný servis

  Viac k témam: LANXESS, PR
  Zdroj: SITA.sk – LANXESS s novou ponukou produktov a služieb zo sveta náterových hmôt © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.