8.9 C
New York
pondelok, 22 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Koncom apríla opätovne začne proces v kauze dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave z roka 2004

  8.4.2023 (SITA.sk) – Na Okresnom súde Bratislava (OS BA) I by mal 25. apríla opätovne začať súdny proces v prípade dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave z roku 2004. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu. V tejto kauze sa už viackrát vymenil zákonný sudca.

  Naposledy sa vo veci malo pojednávať v júni 2019. Dvom poškodeným sa však nepodarilo doručiť predvolanie, pojednávanie bolo preto odročené. Neskôr súd rozhodol o postúpení prípadu na Špecializovaný trestný súd, s čím však nesúhlasili obžalovaní. Krajský súd v Bratislave tak vec vrátil na OS BA I.

  Naposledy sa vo veci dvojnásobnej vraždy pojednávalo v roku 2016, následne odišiel pôvodný predseda senátu do dôchodku. Spisový materiál si tak musel naštudovať nový predseda senátu. V prípade, že v rámci trestného konania nastane zmena v senáte, musia obžalovaní so zmenou súhlasiť. Inak sa vykonané dokazovanie bude musieť pred súdom zopakovať.

  Podľa medializovaných informácií obžalovaní takýto súhlas nedali, dokazovanie preto bude musieť súd vykonať odznovu.

  Vražda mladej ženy a 10-ročného chlapca sa stala 29. decembra 2004 v Moste pri Bratislave. Obeťou mal byť podľa výsledkov vyšetrovania bývalý policajt Juraj G., otec chlapca a vtedajší partner zabitej ženy. Páchatelia však v aute omylom zastrelili dieťa a ženu. Vo veci sú obžalovaní odsúdený príslušník východoslovenského podsvetia Branislav A. a tiež Nikola P., Jozef B. a Karol M., ktorý je dlhodobo na úteku v zahraničí.

  Viac k témam: Krimi, Súdy, Vražda
  Zdroj: SITA.sk – Koncom apríla opätovne začne proces v kauze dvojnásobnej vraždy v Moste pri Bratislave z roka 2004 © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.