8.9 C
New York
streda, 12 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Klus sa členom Európskeho dvora audítorov nestane, vo výbore europarlamentu nedostal ani jeden hlas

  22.3.2023 (SITA.sk) – Výbor pre kontrolu rozpočtu Európskeho parlamentu (EP) vydal negatívne stanovisko k slovenskému kandidátovi na člena Európskeho dvora audítorov Martinovi Klusovi.

  Ako informoval tlačový odbor EP, kandidatúru poslanca slovenského parlamentu nepodporilo 20 členov, pričom nikto nehlasoval za a traja sa hlasovania zdržali.

  Balko skončil vlani v máji

  Mandát predchádzajúceho slovenského člena Európskeho dvora audítorov Ladislava Balka sa skončil 6. mája minulého roka.

  „Celý Európsky parlament bude hlasovať o odporúčaní výboru na nasledujúcej plenárnej schôdzi v Bruseli 29. až 30. marca,“ informoval tlačový odbor.

  Klus vraj požiadavky spĺňal

  Vláda ešte koncom januára tohto roka schválila nomináciu Martina Klusa ako kandidáta Slovenskej republiky za člena Európskeho dvora audítorov.

  Klus podľa návrhu spĺňa požiadavku nezávislej a osobitne kvalifikovanej osobnosti vzhľadom na jeho skúsenosti zo zastávania vysokých štátnych funkcií, konkrétne z jeho pôsobenia ako štátneho tajomníka na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

  Viac k témam: Kandidatúra
  Zdroj: SITA.sk – Klus sa členom Európskeho dvora audítorov nestane, vo výbore europarlamentu nedostal ani jeden hlas © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.