8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  KDH navrhuje na predsedu ZMOS-u Strnála. Bojoval za lepšie podmienky pre ľudí v regiónoch Slovenska, tvrdí Majerský

  3.4.2023 (SITA.sk) – Kandidátom Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) za predsedu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) je Michal Strnál, starosta obce Oravská Polhora (okr. Námestovo).

  Tretie volebné obdobie

  Informoval o tom v pondelok počas brífingu predseda hnutia Milan Majerský po celoslovenskom stretnutí svojich starostov a primátorov, ktoré sa konalo v Poprade.

  Strnál pôsobí ako starosta v najsevernejšej obci na Slovensku tretie volebné obdobie a je zároveň žilinským krajským predsedom KDH. Podľa Majerského musia mať samosprávy také podmienky, aby mohli riadiť tento štát ako rovnocenný partner.

  „Musia byť pri každom vážnom rozhodnutí o živote ľudí v obciach, mestách, regiónoch. Som presvedčený, že práve Michal Strnál by ako predseda ZMOS bojoval za lepšie podmienky pre ľudí v regiónoch Slovenska,“ poznamenal na margo predstaveného kandidáta.

  Jednanie s vládou je ťažké

  Podľa Strnála ZMOS za posledné obdobie stratil pomerne historicky dobrú východiskovú pozíciu na rokovania s vládou.

  „Dnes vidíme, že jednanie s vládou je ťažké. Vláda si bez pripomienkovania obcí a miest schvaľuje rôzne zákony, ktoré obciam a mestám škodia, a ľuďom, ktorí v nich bývajú,“ zhodnotil.

  Chce, aby ZMOS dokázal viesť s predstaviteľmi štátu skutočný partnerský dialóg založený na rešpektovaní potrieb samospráv a ich obyvateľov.

  Podmienky pre rozvoj

  „Náš vidiek a naše regióny ukrývajú neskutočný rozvojový potenciál. Ak štát dokáže vytvoriť podmienky pre rozvoj lokálnej či regionálnej ekonomiky, ktorá využíva miestne zdroje, pracovnú silu toľko diskutované ‚regionálne rozdiely‘, môžeme efektívne znižovať,“ uviedol.

  Intenzívna podpora miestnej ekonomiky v kombinácii s budovaním dopravnej infraštruktúry podľa jeho slov prinesie Slovensku posilnenie konkurencieschopnosti regiónov a zníženie regionálnych rozdielov.

  „Ľudia v regiónoch musia mať prácu. Vtedy tam ostanú žiť a budú mať záujem rozvíjať svoju vlastnú obec, mesto, región,“ skonštatoval.

  ZMOS v súčasnosti vedie primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger, ktorému uplynie štvorročné funkčné obdobie. Za predsedu bol zvolený v máji 2019. V dňoch 23. a 24. mája tohto roka sa bude v Bratislave konať Snem ZMOSu, počas ktorého si jeho účastníci budú voliť predsedu na ďalšie štyri roky.

  Viac k témam: Kandidát, Primátor, Starosta, Stretnutie, Volebne obdobie
  Zdroj: SITA.sk – KDH navrhuje na predsedu ZMOS-u Strnála. Bojoval za lepšie podmienky pre ľudí v regiónoch Slovenska, tvrdí Majerský © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.