8.9 C
New York
streda, 19 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Ide o významný deň pre členov NATO, okomentoval minister Naď vstup Fínska do aliancie

  4.4.2023 (SITA.sk) – Členská základňa Severoatlantickej aliancie (NATO) sa v utorok oficiálne rozšírila o 31. člena – Fínsko. Dnes je súčasne 74. výročie vzniku NATO.

  Poverený minister obrany Jaroslav Naď pri tejto príležitosti uviedol, že ide o významný deň pre členov NATO v zmysle posilnenia spoločnej obrany a bezpečnosti. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kakaščíková.

  Ako ďalej uviedol Naď, bezpečnostná realita, ktorú pred viac ako rokom pre celý svet vytvorila Ruská federácia, jasne potvrdila opodstatnenie existencie NATO ako najväčšej a najsilnejšej obrannej aliancie na svete.

  „Na báze mušketierskeho princípu sme dobrovoľne zaviazaní brániť sa spoločne a navzájom – naše krajiny, obyvateľov a hodnoty. Som preto veľmi rád, že dnes sa k nám oficiálne pridá aj Fínsko, pretože spolu sme silnejší,“ vyhlásil Naď.

  Doplnil, že súčasne to bol najrýchlejší ratifikačný proces v histórii NATO a tiež vyjadril podporu rozšíreniu aliancie aj o Švédsko.

  Viac k témam: Minister obrany SR, Vstup Fínska do NATO, vstup Švédska do NATO
  Zdroj: SITA.sk – Ide o významný deň pre členov NATO, okomentoval minister Naď vstup Fínska do aliancie © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.