8.9 C
New York
streda, 19 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Hráči z KHL nebudú hrať za Slovensko na MS v hokeji 2023, dvere do reprezentácie majú zatvorené

  27.3.2023 (SITA.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia mužov už začala s prípravou na májové majstrovstvá sveta vo Fínsku. Ako informuje oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), zatiaľ neoficiálny kemp v Bratislave pod vedením trénerov Petra Frühaufa a Petra Kosu od pondelka absolvujú šiesti hokejisti – brankári Šimon Latkóczy, Eugen Rabčan, Matej Tomek a útočníci Viliam Čacho, Marek Hrivík, Šimon Petráš. Pre tento poltucet sa totiž už skončila sezóna na klubovej úrovni.

  Cieľ je jasný

  Dôležitou informáciou z prostredia reprezentácie SR je skutočnosť, že do konca aktuálnej sezóny nebudú súčasťou národného tímu hokejisti, ktorí na klubovej úrovni pôsobia v ruskej KHL. Ako referuje HockeySlovakia.sk, tréningy na povedie Peter Frühauf, ktorý je asistentom hlavného kouča Craiga Ramsayho a tiež reprezentačným skautom. Pomáhať mu bude Peter Kosa, ktorý má na starosti trio brankárov.

  „Zmyslom tohto kempu je udržať v tempe chlapcov, ktorým sa sezóna predčasne skončila. Po oddychu potrebujú nabrať späť fyzickú silu. V prvom týždni budeme mať troch brankárov a troch korčuliarov. Chlapci potrebujú cítiť ľad, dostať sa do záťaže aj v posilňovni. Budeme striedať jednoduchšie dni a náročnejšími zameranú na kondičnú prípravu. Cieľ je jasný – chceme byť čo najlepšie pripravení na majstrovstvá sveta,“ uviedol Peter Frühauf.

  Stopka pre hráčov z KHL

  Počet účastníkov kempu sa bude postupne zvyšovať. „Niektorí chalani nám prisľúbili účasť na neoficiálnom kempe aj počas budúceho týždňa. Budeme mať k dispozícii možnosť štrnásť, možno pätnásť hráčov. Oslovíme aj chlapcov, ktorí vypadli vo štvrťfinále play-off extraligy. Dáme im čas, aby si oddýchli, doliečili si drobné šrámy. Mená nám budú pribúdať prakticky každý deň až smerom k prvej oficiálnej nominácii, respektíve finálnej na majstrovstvá sveta,“ dodal Frühauf. Celý realizačný tím reprezentácie bude v akcii od pondelka 10. apríla.

  Zástupcovia reprezentácie SR v súvislosti so spomenutou absenciou hráčov z KHL uviedli, že ide o dohodu s hokejistami z tejto súťaže a nie verdikt, ktorým by odsúdili ich pôsobenie v ruskej lige. „Posledné týždne sme viedli dlhú debatu s hráčmi z KHL. Vždy radi a s hrdosťou reprezentovali našu krajinu. Majú výkonnosť na to, aby mohli bojovať o účasť v záverečnej nominácii na majstrovstvá sveta. Počas debát sme dospeli k jednotnému názoru, že pre pokojný priebeh prípravy a stopercentnú koncentráciu nášho tímu na majstrovstvá sveta bude lepšie, ak v tejto sezóne hráčov z KHL z účasti na šampionáte vynecháme,“ uvádza sa stanovisku.

  Viac k témam: KHL Kontinentálna hokejová liga, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2023
  Zdroj: SITA.sk – Hráči z KHL nebudú hrať za Slovensko na MS v hokeji 2023, dvere do reprezentácie majú zatvorené © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.