8.9 C
New York
pondelok, 22 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Hovorca Kremľa Peskov sa vyjadril k vnútorným sporom najvyšších ruských predstaviteľov

  13.4.2023 (SITA.sk) – Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov uviedol, že pochybuje o „spoľahlivosti“ správ o údajných rozsiahlych sporoch medzi ruskými predstaviteľmi. Referuje o tom spravodajský web CNN.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Neviem, na čom sú tieto správy (o vzájomných bojoch) založené, ale pochybujem o ich spoľahlivosti a autorovom pochopení podstaty toho, čo sa deje v Rusku,“ odpovedal na otázku CNN o novej sérii utajených dokumentov amerických tajných služieb, o ktorej ako prvý písal denník New York Times.

  V Rusku je podľa týchto dokumentov konflikt medzi Federálnou bezpečnostnou službou (FSB) a ministerstvom obrany v súvislosti s počtom ruských obetí vo vojne na Ukrajine. Peskova sa konkrétne pýtali aj na stretnutie z 22. februára medzi ruským vodcom Vladimirom Putinom, ministrom obrany Sergejom Šojguom a šéfom Vagnerovej skupiny Jevgenijom Prigožinom, ktoré pravdepodobne vyriešilo verejný spor o dodávky munície. „Nič o tom neviem,“ povedal Peskov.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Vojna na Ukrajine (fotografie)

  Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Vagnerovci
  Zdroj: SITA.sk – Hovorca Kremľa Peskov sa vyjadril k vnútorným sporom najvyšších ruských predstaviteľov © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.