8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Hlasovanie poslancov nedáva Hegerovi absolútne žiadny zmysel, ohrozili 920 miliónov eur

  17.3.2023 (SITA.sk) – Dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera (Demokrati) sklamalo štvrtkové hlasovanie poslancov Národnej rady SR, ktorým podľa neho sabotovali Plán obnovy a odolnosti SR.

  Ohrozili štvrtú žiadosť o platbu

  Ako uviedol v tlačovej správe, poslanci neschválili digitalizáciu insolvenčného systému, čo by prinieslo transparentnosť do priebehu konkurzov, reštrukturalizácií a likvidácií firiem nariadených súdom.

  Ohrozili sme tým štvrtú žiadosť o platbu v hodnote 920 miliónov eur. Zároveň sme ohrozili aj žiadosť o šiestu platbu, v ktorej musíme naplniť míľnik zaviesť informačný systém na insolvenčné konania,“ poukázal premiér.

  Cesta za lepším Slovenskom

  Sklamalo ho tiež hlasovanie o reforme krajinného plánovania, ktorá bola schválená vládou a koaličnými partnermi. Podľa Hegera tým Slovensko zásadne ohrozilo tretiu žiadosť o platbu v sume 815 miliónov eur. Ak sa reforma neschváli do konca roka, tak o tieto financie príde štát definitívne.

  Posledné hlasovania poslancov vrátane koaličných mi nedávajú absolútne žiaden zmysel. Plán obnovy je naša cesta za lepším Slovenskom, funguje na férovom mechanizme. Za reformy a systémové zmeny, ktoré potrebujeme spraviť aj bez ohľadu na plán obnovy, získame navyše európske finančné zdroje,“ zdôraznil Heger.

  Zároveň dodal, že Plán obnovy a odolnosti SR je spoločný projekt a rovnakú mieru zodpovednosti zaň nesú aj poslanci. Preto ich žiada, aby dali politiku bokom a robili správne rozhodnutia pre krajinu.

  Viac k témam: Digitalizácia, Plán obnovy a odolnosti, Premiér Slovenskej republiky
  Zdroj: SITA.sk – Hlasovanie poslancov nedáva Hegerovi absolútne žiadny zmysel, ohrozili 920 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.