8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Hamran prehovoril o taktike polície v kauze vraždy Tupého, neprepustili všetkých zadržaných (video)

  23.3.2023 (SITA.sk) –
  aktualizované 23. marca 2023, 12:08

  Polícia prepustila ôsmich podozrivých vo veci vraždy Daniela Tupého, spolu ich však v rámci akcie Karma zadržali desať. Na tlačovej konferencii to povedal policajný prezident Štefan Hamran. Dve osoby teda stále ostávajú zadržané. Vec je zároveň podľa policajného prezidenta v „celkom postupovej fáze vyšetrovania“.

  Hamran zopakoval, že polícia je presvedčená, že podozriví boli na 110 percent na mieste činu. Pokiaľ ide o medializovanie zadržania len ôsmich osôb, podľa šéfa polície išlo o taktiku. „Nie všetky kroky považujeme za potrebné medializovať,“ povedal Hamran.

  V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

  Riaditeľ národnej kriminálnej agentúry Ľubomír Daňko doplnil, že vo veci stále nie je nikto obvinený. Takisto uviedol, že určitá časť skutkov, z ktorej bolo podozrivých osem osôb, ktoré prepustil na slobodu je už premlčaná. Pri domových prehliadkach však podľa neho boli zaistené aj zbrane. „Teraz neviem povedať, či legálne, alebo nelegálne. To su budeme musieť počkať,“ dodal Daňko.

  Študenta Filozofickej fakulty Univerzity Komenského Daniela Tupého zavraždili 4. novembra 2005 na Tyršovom nábreží v Bratislave. Osemčlennú skupinku vtedy napadli zozadu viaceré osoby. Tupý zomrel na následky viacerých bodných zranení.

  Viac k témam: akcia „Karma“, Vražda Daniela Tupého, Vyšetrovanie
  Zdroj: SITA.sk – Hamran prehovoril o taktike polície v kauze vraždy Tupého, neprepustili všetkých zadržaných (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.