8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Generálna prokuratúra si neplní svoju funkciu, uviedla Kolíková (video)

  16.3.2023 (SITA.sk) – Z informácii, ktoré zverejnil policajný prezident Štefan Hamran je zrejmé, že si Generálna prokuratúra neplní svoju funkciu. Uviedla to na štvrtkovej tlačovej besede bývalá ministerka spravodlivosti a poslankyňa Národnej rady SR Mária Kolíková (SaS).

  Zapojenie do vojny

  Reagovala tak na vyjadrenia Hamrana, že policajná inšpekcia manipuluje dôkazy a Generálna prokuratúra nekoná. Kolíková uviedla, že Slovenská informačná služba sa do tejto vojny zapojila spôsobom, ktorým ju sama podporuje.

  V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

  Hamran v stredu 15. marca na tlačovej besede uviedol, že expremiér Fico má pravdu, keď hovorí o podozreniach na manipuláciu trestných konaní.

  Tá sa však podľa neho nedeje na strane Národnej kriminálnej agentúry, ale naopak, na strane Úradu inšpekčnej služby. Ako príklad Hamran uviedol prepisy nahrávok vyšetrovateľa Pavla Ďurku a svedka Petra Petrova, na základe ktorých sú stíhaní vyšetrovatelia NAKA zo strany policajnej inšpekcie.

  Výzva na preverenie postupu

  Podľa Hamrana vyšetrovatelia inšpekcie „vypustili pri prepise nahrávok presné tú časť, ktorá zásadným spôsobom mení význam celej vety v neprospech obvinených vyšetrovateľov NAKA“.

  Policajný prezident vyzval generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby preveril postup svojich podriadených prokurátorov, ktorí dozorujú stíhanie vedené Úradom inšpekčnej služby. „Tento stav sa naďalej nedá tolerovať,“ doplnil Hamran.

  Viac k témam: manipulácia, Policajný prezident, trestné konanie
  Zdroj: SITA.sk – Generálna prokuratúra si neplní svoju funkciu, uviedla Kolíková (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.